Кияни обрали найкращу квітково-патріотичну композицію міста

Автор: Галина Ворона
11:51 24.06

Стали відомі результати конкурсу на найкращу квітково-патріотичну композицію, який проходив у столиці.

Кияни обрали найкращу квітково-патріотичну композицію міста

Як повідомляє КМДА, переможцем голосування став квітник “Київська Мадонна з немовлям“, розроблений та висаджений озеленювачами Солом’янського району.

Ця композиція отримала 42% голосів киян.

Інсталяцію «Київська Мадонна з немовлям» озеленювачі Солом’янського району створили на транспортній розв’язці на вулиці Вадима Гетьмана. Площа квітника складає 149 кв. м. Для панно висадили 37 тисяч квітів: маргаритки, бегонія, ірезіне, тагетис, цинерарія, нафаліум, традисканція, альтернатера, лаванда, калібрахоа. Також використали елементи з фанери та 1,5 тонни білої мармурової крихти.

Як заохочувальний подарунок члени колективу КП УЗН Солом’янського району отримали планшет для розробки дизайну нових квіткових композицій.

На церемонії нагородження була також присутня Тетяна Блізняк, яка стала прототипом зображення “Київська Мадонна в метро”. 

Загалом для створення патріотичних композицій у Києві висадили 320 тисяч квітів. Усі вони були вирощені у теплицях та оранжереях районних підприємств, що входять до “Київзеленбуду”. Окрім української символіки – тризуб, прапори, вишиванки, рушники – були обрані також теми, що показують відчайдушну боротьбу України з російським агресором.

Читайте також: Інсталяція з квітів “Привид Києва” потрапила до реєстру рекордів

Нагадаємо,  угорський фотожурналіст Андраш Фьольдеш сфотографував у столичній підземці 27-річну киянку Тетяну Блізняк, яка з двомісячною дитиною ховалася від бомб у метро, коли вона годувала немовля, спершись на холодну стіну метрополітену. Ця світлина надихнула ілюстраторку Марину Соломенникову намалювати картину, героїня якої б уособлювала усіх матерів України у цей непростий час. Користувачі назвали героїню світлини та ілюстрації “Київською мадонною”. Згодом “Київська мадонна” з метро стала іконою в католицькому храмі Неаполя.

Великий Київ у Google News

підписатися