Кияни не хочуть мати в місті вулицю Краснодарську

Автор: Любава Лисичкіна
20:52 08.12.2023

Вже не один рікриває процес перейменування вулиць, скверів ті всіх топонімів. Але у Києві ще є вулиці, які мають російські назви.

Кияни не хочуть мати в місті вулицю Краснодарську
оренда квартири Київ

Про це ідеться у петиції №12738

Автор ініціативи пропонує перейменувати вулицю Краснодарську на вулицю Українських героїв. На думку киянини, це важливо для збереження пам’яті про героїв, які захищають Україну.

Як відомо, більшість українців (близько 59%) підтримують перейменування топонімів, назви яких пов’язані з РФ, СРСР і Російською імперією.  Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва на початку цього року.

У Києві процес декомунізації розпочався ще у 2014 році. А дерусифікація активізувалась після лютого 2022 року, задовго до прийняття Закону “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії”. У міській владі стверджують, що переважна кількість об’єктів топоніміки, пов’язаних із державою-агресором, назви яких несуть імперські та радянські наративи, у Києві вже перейменована.

У столиці 2 845 вулиць, провулків, проспектів, бульварів, площ тощо. Із них з 2014 року перейменовано практично кожен п’ятий об’єкт. Лише за останні півтора року було дерусифіковано 327 назв.  

Як відомо, у застосунку “Київ Цифровий” пропонують проголосувати за перейменування вулиці Сурикова на честь загиблого глави МВС Монастирського.

Великий Київ у Google News

підписатися