Як пише видання “Фокус”, технічне обслуговування систем газопостачання включає перевірку наявності вільного доступу до газопроводів та газового обладнання, стану пофарбування і кріплень газопроводу, наявності футлярів у місцях прокладання через зовнішні та внутрішні конструкції будинку, стану ущільнення міжтрубного простору.
Крім того, йдеться про технічне обслуговування запірних пристроїв, установлених на газопроводах та газовому обладнанні; технічне обслуговування газовикористовуючого обладнання, що призначене для опалення місць загального користування; перевірку на герметичність з’єднань газопроводів та газового обладнання, розміщених за межами приміщень споживачів; усунення виявлених витоків газу з повторною перевіркою газових мереж на герметичність.
Сума насамперед залежить від стану мереж та самого об’єкту: великий він чи малий, новий чи старий, багатоквартирний будинок чи гуртожиток, додав енергетичний експерт Юрій Корольчук.
На сьогодні відштовхуються від того, що квартира має платити близько 300 грн – це сума за три роки, Те, що споживач платитиме раз на три роки, малоймовірно, бо це було б складно упорядкувати юридично. Бо споживач не зобов’язаний тримати в голові цю інформацію та раз на три роки “ловити” повідомлення про необхідність сплати. Тому, скоріш за все, споживачі сплачуватимуть або близько 100 грн на рік, або 8-10 грн щомісяця”, — зазначив експерт.
При цьому плата за обслуговування не включає великої частини робіт, наприклад, повірки за лічильники чи ліквідації якихось пошкоджень систем або наслідків аварійних ситуацій – за все це мешканцям багатоквартирних будинків потрібно платити окремо.
Читайте також: Як укласти договір розподілу газу, якщо ви – новий власник квартири: киянам дали роз’яснення
Нагадаємо, у Києві готують підвищення тарифів на воду у два етапи.