Про те, що очікувати від цін розповів народний депутат та член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.
Соломчук пояснив, що основною причиною подорожчання овочів стане нестача місць для їхнього зберігання. За його словами, частина врожаю може втратити якість або зіпсуватися, через що супермаркети будуть змушені перейти на імпорт.
М’ясо, яйця, олія
- на вартість м’яса та яєць впливають світові біржі та корми: подорожчали пшениця, кукурудза та соя, які є основними компонентами комбікормів;
- нйближчими місяцями може зрости вартість соняшникової олії, причинами є засуха у традиційних регіонах вирощування соняшника на півдні та сході України, зниження врожайності та низький рівень олійності насіння.
“Здорожчання буде. Взагалі, на сьогодні, можна сказати, дефіцит соняшникової олії в світі, її не вистачає”, – зазначив Соломчук.
Крім того, на ціну впливає значна нестача овочесховищ, переконаний Соломчук.
“Тому що багато фермерів з Херсонщини, інших регіонів релокувалися в центральну частину України, в західну частину, почали займатися овочами, чи й тут місцеві фермери почали займатися овочівництвом. Зберігати немає де. І ми побачимо весною знову ситуацію, що наші українські овочі будуть за досить високими цінами”, – зазначив народний депутат та член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.
Наявність необхідної кількості овочесховищ допоможе стабілізувати ціни на овочі. Відтак і підвищення ціни на цю категорію, зокрема, навесні не буде таким відчутним та значним.
Відомо, у другій половині листопада “порадують” ціни на молоко: що буде з маслом.