Як зазначають у КМДА, для отримання виплат один із батьків може поштою надіслати заяву та необхідні документи до органу соцзахисту населення за місцем проживання. Відповідні зміни затверджені Постановою Кабінету Міністрів України № 340 і діють у період воєнного стану.
Батьки, чиїм зареєстрованим місцем проживання є Київ, мають надіслати документи на поштову адресу свого районного управління праці та соціального захисту населення.
Документи, що засвідчують народження дитини, видають українські консульства або посольства у країні народження дитини. Щоб ці документи легалізувати, потрібно зробити офіційний переклад українською мовою, завірений консульською печаткою.
Зауважимо, батьки або опікуни дітей, народжених в Україні, звертаються із заявою особисто до ЦНАПу за місцем проживання або через додатки «Дія» та «єМалятко».
Відповідно до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, допомога при народженні дитини надається одному з батьків, які постійно проживають разом з малям.
Читайте також: “єВідновлення”: стартувала програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла
Для призначення допомоги при народженні дитини потрібно подати:
1) заяву одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
2) копію свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).
Опікуни подають, крім зазначених документів, копію рішення про встановлення опіки.
Додаткову інформацію з питання надання допомоги можна отримати за тел.: (044) 408-03-35.
Нагадаємо, допомога при народженні дитини надається у розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово в сумі 10320 гривень, решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців.