Як зазначили у Департаменті захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА, спалювання сухої трави та листя шкодить не лише здоров’ю та навколишньому середовищу, а також є порушенням законодавства, що тягне за собою штраф.
«Внаслідок вдихання диму до організму потрапляють важкі метали, діоксини, бензопірени, оксиди азоту та інші канцерогенні сполуки. Крім того, руйнується ґрунтовий покрив, а також виникають ризики неконтрольованого поширення пожежі, що є особливо небезпечним в умовах воєнного стану», – розповів директор департаменту Олександр Возний.
Читайте також: Випалено вогнем 10 га: екоінспектори оцінили наслідки пожежі в заказниках на Осокорках
Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання рослинності передбачений штраф від 3 060 до 21 420 грн. Якщо ж підпал стався на територій природного-заповідного фонду, у такому випадку штраф становитиме від 6 120 до 30 600 грн.
Нагадаємо, відповідно до статті 113 Кримінального кодексу України підпали також можуть розглядатися як диверсії. Поки у країні йде війна, «паліям» загрожує до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.