Киян застерігають від нового шахрайства у популярному месенджері

Автор: Вікторія Мілюта
08:44 Сьогодні

Шахраї винайшли ще один спосіб, як отримати банківські дані громадян.

Киян застерігають від нового шахрайства у популярному месенджері
Світлодіодне освітлення

Як розповіли у поліції, злочинці зламують облікові записи користувачів месенджера та розсилають контактам повідомлення з фішинговими посиланнями про нібито отримання грошей від держави або міжнародних організацій.

Потенційних жертв шахраї підшукують на відомій в Україні онлайн-платформі та надсилають повідомлення продавцям у месенджері під виглядом представників маркетплейсу.

«Аферисти повідомляють про необхідність підтвердити публікацію оголошення на сайті шляхом надсилання у відповідь коду, який надійшов нібито від платформи. Насправді цей код призначений для авторизації в акаунті месенджера з іншого пристрою, що дозволяє зловмисникам отримати повний доступ до облікового запису», – пояснили правоохоронці.

Після цього шахраї масово розсилають користувачам зі списку контактів повідомлення з фішинговим посиланням про отримання «фінансової допомоги».

Коли довірливий користувач переходить за цим посиланням, його просять ввести дані для доступу до інтернет-банкінгу або інформацію щодо банківської карти (номер, термін дії та CVV-код). З цією інформацією зловмисники отримують доступ до банківського рахунку, з якого виводять усі доступні кошти, включаючи кредитні.

Читайте також: Стережіться нової шахрайської схеми на ремонтах за невеликі гроші для пенсіонерів та ветеранів

Киян закликають не надавати стороннім персональні банківські дані або коди підтвердження, які надходять з онлайн-сервісів.

Зазначимо, інформація про можливість отримання фінансової допомоги від держави або міжнародних організацій завжди є на офіційних ресурсах. Тож не слід довіряти сумнівним повідомленням, які надходять у месенджерах.

Раніше «ВК» писав, як не стати жертвою шахраїв під час онлайн-покупок.

Великий Київ у Google News

підписатися