Киян зарошують на прибирання Борщагівки: історія річки

13:23 25.07

Мешканців Києва та передмістя запрошують на недільну толоку на річці Борщагівка, яка є притокою річки Ірпінь.

Киян зарошують на прибирання Борщагівки: історія річки

Донедавна річку помилково називали Нивкою. 

Річка Борщагівка – це дивовижний куточок природи, про який мало хто знає, навіть з тих людей що прожили на Борщагівці 30 років. Це як не оброблений діамант – його треба вміти розгледіти крізь звалище яке там зараз“, – йдеться у повідомленні групи “Борщагівка то є Європа”.

Прибирання території заплановано на 7 серпня. “Зустріч біля знака (на фото вище, – прим. “ВК“) о 12:00. Тривалість дві години. Можна взяти з собою будівельні мішки й рукавички“, – говориться у повідомленні. 

Організатори заходу зазначають, що це буде “вже третя толока у цьому місці“.

 

Довідково. Річка Борщагівка має довжину близько 20 км і протікає територією Києва та приміського Києво-Святошинського району Київської області. Права притока Ірпеня (басейн Дніпра). Особливістю річки є велика кількість ставків (близько 20) на всій її протяжності. В нижній течії річки влаштоване рибне господарство. 

Читайте також: Комунальники врятували собаку з річки Либідь (ФОТО)

Борщагівка бере початок у Києві, неподалік від Одеської площі та Київського іподрому. Далі річка перетинає під землею проспект Академіка Глушкова. Ії витік виходить на поверхню в житловому масиві Теремки-II, перетинає селище Жуляни та Михайлівську Борщагівку. Далі у підземному колекторі річка проходить під масивом Південна Борщагівка (на її історичному річищі розташоване озеро Віра), перетинає Кільцеву дорогу і на значному за довжиною відрізку покидає межі міста.

Фото: Вікіпедія

Неподалік від автошляху Київ — Житомир річка знов опиняється на території Києва (тут на ній розташовані Святошинські ставки), протікає через сосновий Святошинський ліс. Неподалік від місця впадіння в Ірпінь Борщагівка остаточно покидає межі міста.

Фото: Вікіпедія

Одне зі згадувань про назву річки Борщагівка міститься в щоденнику німецького купця Мартіна Ґруневеґа, який відвідав Київ у 1584 році. Ґруневеґ записав у щоденнику, як місцеві кияни розповіли йому, що річка була названа так, бо у цій місцевості свого часу діяв борщовий базар.

Фото: Вікіпедія

У 1921 році щодо річки була вперше помилково вжита назва Нивка (від однойменного струмка, що починався на 1-й просіці й впадав у Борщагівку на Білицькому болоті). Ця назва була розтиражована в масиві картографічних та текстових довідників 1960-х — 1990-х рр. Подекуди використовується й досі, хоча нині офіційною назвою річки є Борщагівка.

Читайте також: У Києві річка Дніпро знову позеленіла

Великий Київ у Google News

підписатися