Киян запрошують роздивитися печі й каміни Будинку митрополита

Автор: Любава Лисичкіна
00:16 12.10

Музей «Будинок митрополита» був відкритий в 2008 році після проведення повномасштабної реставрації цієї перлини українського бароко. Фахівцям вдалося відтворити інтер’єри покоїв митрополита XVIII-XIX століть.

Киян запрошують роздивитися печі й каміни Будинку митрополита

Як повідомляють організатори, екскурсії пройдуть 14 та 15 жовтня.

Це авторські екскурсії  мистецтвознавця, завідувачки музею «Будинок митрополита» Ірини Абрамової. Триватиме екскурсія 45 хвилин. Збір на 11:00.

Будинок для митрополита київського був споруджений в 1722-1730 роках в характерному для Києва тих років стилі українського бароко прямо навпроти головного входу в Софійський собор. Спочатку (при митрополиті Варлаамі) будинок був одноповерховим. Трохи пізніше, під час перебування Рафаїла Заборовського київським митрополитом, був надбудований другий поверх. Роботами, судячи з усього, керував відомий в ті часи зодчий Іоганн Готфрід Шедель.

Відомо, що  на першому поверсі можна побачити відновлені кахельні печі, плитка на яких розписана вручну сюжетами на євангельську і побутову тематику. А на другому поверсі експонуються печі з колекції заповідника, які  були демонтовані при капітальних ремонтах дореволюційних будинків в історичному центрі міста.

Про вартість квитків та реєстрацію дізнаватися за тел.: 270-55-73

До слова, можна побачитищо саме відбуватиметься у культурному житті столиці найближчими днями у дайджесті культурних подій міста на тиждень.

Великий Київ у Google News

підписатися