Киян запрошують прогулятися садибою, де жив Грушевський

Автор: Любава Лисичкіна
06:12 15.08.2023

«Та тут же жив Грушевський!», — захоплено написав у своїх спогадах один з мешканців дому на Паньківській, 9. Саме так музейники назвали прогулянку садибою Грушевських за цією київською адресою.

Киян запрошують прогулятися садибою, де жив Грушевський

Як говорять організатори заходу, вони до прогулянки садибою і прилеглими вулицями додали екскурсія по розміщеній у Домі Грушевських виставці «СВОЇ/ЧУЖІ люди, спомини, речі Паньківської, 9».

Така екскурсія дозволить відволіктись на мить від суворих буднів воєнного часу, ознайомитися з історією садиби, якій судилося стати визначним осередком українства в Києві. Ви дізнаєтесь, як на мапі міста з’явилась вулиця Паньківська і як жили її перші мешканці, як творилась садиба, що з 1908 року стане рідною для Грушевських.

На основі численних архівних документів і спогадів колишніх мешканців музейники розкажуть про будівництво і знищення московською більшовицькою ордою фамільного Великого дому, про збережений до сьогодні флігель (нині — Музей) та про забутий і зниклий «сьомий номер». У стінах цих трьох будинків лунали кроки Михайла Грушевського та його рідних, багатьох інших подвижників.

 На  обʼєднаній екскурсії ви дізнаєтесь відповіді на багато питань, почуєте історії про «своїх» і «чужих» людей Паньківської № 9, з яких більшість свято зберігали памʼять і реліквії Дому Грушевських. А ще побачите невеличкий відеоспогад про історію Дому, почуєте відлуння голосів його мешканців.

Прогулянка почнеться о 14:00

Тривалість — 2 години

Вартість — 150 грн (оплата в касі музею готівкою або карткою)

Екскурсію проводить Микола Кучеренко. Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/…/15APRvIKkxxOQX11WpMBqxp2…/edit

Увага! В разі оголошення повітряної тривоги ми просимо учасників пройти до найближчого укриття. Якщо тривога не буде скасована протягом години, ми будемо змушені перенести прогулянку на іншу дату.

До слова, у музичному салоні філармонії прозвучать шедеври української фортепіанної мініатюри.

 

Великий Київ у Google News

підписатися