Киян запрошують на екскурсію “Таємниця архітектора Олександра Беретті”

Автор: Любава Лисичкіна
19:41 30.07.2022

Беретті був на піку слави – улюбленець імператора Миколи I, шановна усіма людина, талановитий архітектор. Але ніхто не здогадувався про його таємну мету. Він прожив довге життя, але за останні 30 років нічого не побудував, а став пацієнтом психлікарень.

Киян запрошують на екскурсію “Таємниця архітектора Олександра Беретті” Фото: obozrevatel
Як зазначають організатори,  уXIX столітті в Києві створював свої шедеври відомий і дуже успішний архітектор Олександр Беретті.
 
Про те, що ж сталося з архітектором, обіцяють розповісти екскурсійнки і обіцяють, що під час екскурсії кожен відчує себе дослідником, працюючи з картою міста Києва.
 
Відомо, що архітектори Беретті – це ціла епоха в історії Києва. Завдяки ним значною мірою стало формуватися обличчя сучасного міста, було створено цілий ряд непересічних споруд у стилі класицизму, постали будівлі, які нині посідають чільні місця серед архітектурних візитівок столиці України.

Вінченцо (або як його називали на слов’янський манер, Вікентій Іванович) Беретті найчастіше асоціюється із Київським університетом. Дійсно, архітектор є автором проекту головного корпусу Київського університету, який переміг на конкурсі 1835 р. Але насправді Київ зобов’язаний Вікентію Беретті набагато більшим. Син вихідця з Італії, архітектор народився, виріс і сформувався як професіонал у Санкт-Петербурзі, а від 1837 р. і до кінця життя жив і працював у Києві, формуючи обличчя молодого міста.  Саме В. І. Беретті належить авторство планування Володимирської вулиці та Бібіковського бульвару (нині – бульвар Тараса Шевченка); він був також співавтором генерального плану Києва.

Олександр Беретті став спадкоємцем свого батька у справі розбудови Києва. Його діяльності активно сприяв генерал-губернатор Д. Г. Бібіков, що надавало архітекторові додаткових привілеїв та свобод. Перелік будівель, створених за проектами О. В. Беретті, є значним, і найбільше тішить той факт, що більшість цих споруд збереглися до наших днів. Це – будівля Першої чоловічої гімназії (нині – гуманітарний корпус Національного університету Тараса Шевченка), анатомічного театру Київського університету (нині – будівля Національного музею медицини України), пансіону графині Левашової (нині – будівля Президії НАН України), Реального училища (нині – Дипломатична академія при МЗС України). Авторству Олександра Беретті належать загалом 23 проекти будівель по всій Україні.

Дата: 31 липня об 11.00 год
Деталі та реєстрація:  https://the-city.kiev.ua/…/ekskursiya-tayna…
 
Відомо,  столичний музей запрошує на історичні пікніки на Старокиївській горі.

Великий Київ у Google News

підписатися