Киян закликають вчасно готуватися до відключень світла у найлютіші морози

12:59 13.12.2022

Врятувати Київ від відключень у найбільші морози допоможе альтернативне отримання електроенергії шляхом спалення природного газу. Проте якщо у сховищах блакитного палива забракне – уникнути темряви у холоди буде важко.

Киян закликають вчасно готуватися до відключень світла у найлютіші морози

Про це в ефірі телеканалу «Київ» заявив міністр енергетики та захисту довкілля України (2019-2020 рр) Олексій Оржель.

«Коли є така проблема з графіками та профільними навантаженнями – є проблеми з роботою атомних станцій, бо рашисти вже били так, щоб відключити наші атомні станції на рівні автоматики. І це означає, що нам потенційно потрібен природній газ для того, щоб спалити на наших ТЕЦ в Києві та виробити електричну енергію. Тобто виробити не лише теплову, але і електричну енергію. Або запустити котли на теплоелектростанціях», – сказав Оржель.

Він нагадав заяву НАК «Нафтогаз Україна», що країні потрібно $4 млрд, щоб знайти 5 млрд кубометрів природнього газу для проходження опалювального періоду 2022/2023. З таким запитом нині звертаються до закордонних партнерів.

«У запасах є 14 млрд з лишком – з такою кількістю ми дуже з тріском проходимо опалювальний сезон, не в таких критичних умовах. А якщо споживати газ на виробництво електричної енергії, баланс не зберігається. Немає транзиту – баланс не зберігається. І так як «ботексний тероризм» буде продовжувати тиснути, то найгірші моменти – це лютий і березень, коли не такий тиск з підземних газосховищ. При мінус 20 градусів, якщо накладуться витрати газу на виробництво та передачу електроенергії і природного газу – умови будуть критичні. Тому до них треба готуватись. Відтак, якщо у вас на дачі є генератор, то запросіть заздалегідь друзів – разом буде веселіше в холоди», – заявив експерт.  

Водночас, нові 250-тонні трансформатори на заміну тих, які знищили обстріли росіян, в Україну почнуть довозити тільки навесні. Як повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, вестимуть їх кораблями. І піде на доставку 5-6 тижнів. Більш швидкий спосіб доставки – літаком такого масштабу, як знищена у Гостомелі «Мрія» (АН-225). Проте можливості такого польоту тепер немає. Це при тому, що в усій країні необхідно десятки таких трансформаторів. Власне виробництво подібної техніки під час війни налагодили і на одному з українських підприємств.

Нагадаємо, ми розповідали, як вижити без води, тепла та каналізації за повного блекауту. Водночас, за даними Мінцифри, постачальники мобільного зв’язку в Києві витримають три дні блекауту.

Великий Київ у Google News

підписатися