Киян закликають не купувати первоцвіти, а «продавцям» рідкісних рослин загрожує штраф

Автор: Вікторія Мілюта
00:43 17.02

Весна вже зовсім близько, тож напередодні сезону цвітіння первоцвітів киян закликали не купувати підсніжники, проліски та інші ранньоквітучі рідкісні рослини, бо вони занесені до Червоної книги України.

Киян закликають не купувати первоцвіти, а «продавцям» рідкісних рослин загрожує штраф
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Київської міської державної адміністрації.

Загалом торгівля первоцвітами переслідується поліцією та екологічною інспекцією і карається штрафом від 1700 до 3655 грн.

Читайте також: В оранжереї ботанічного саду ім.Гришка розквітли 15 сортів камелії та 30 сортів азалії: як побачити цю красу

«Маємо відносно теплий лютий, а отже сезон цвітіння первоцвітів цього року може розпочатися раніше. Традиційно закликаємо киян і гостей міста не зривати і не купувати ранньоквітучі рослини. Їх масове знищення для продажу призводить до зменшення кількості первоцвітів у природі, а також загрожує їхнім повним знищенням. Маємо докласти зусиль, щоб підсніжники, проліски, сон-трава та інші рідкісні весняні рослини тішили своєю красою не тільки нас, але і прийдешні покоління», – відмітив директор Департаменту Олександр Возний.

Нагадаємо, первоцвіти належать до рідкісних видів рослин, більшість із яких занесені до Червоної книги України та охороняються законом. Збирання квітів шкодить природі тим, що не дає змоги рослинам утворити насіння, адже вони розмножуються не лише цибулинами. Зривання кількох рослин призводить до знищення десятків насінин, які в майбутньому могли б дати нове покоління та радувати містян своєю красою.

Великий Київ у Google News

підписатися