Як зазначають організатори, усі знакові дослідники життєвого шляху та творчого спадку Сковороди приділяли увагу темі образу «Софії-Премудрості Божої» у вченні філософа.
Очевидно, що Григорій Сковорода відвідував та добре знав Софійський собор у Києві. Гадаємо, він легко міг би провести «екскурсію» по Святій Софії. Його найближчий друг та учень Михайло Ковалинський згадував, як під час відвідин Києва у 1764 р. «під час огляду старожитностей тамтешніх, Сковорода був для мене (Михайла – авт.) тлумачем історії, місця, укладу та давніх звичаїв». Більше того, творча присутність Сковороди на теренах Софійського монастиря, ймовірно, була уречевлена.
У софійській монастирській бібліотеці довгі роки зберігався нотний рукопис. Він містив церковну службу, написану для Софійського собору «Грицьком» (як зазначено у тексті). Ряд вчених вважає, що ця музика була написана Григорієм Сковородою для митрополичого хору Святої Софії часів Київського митрополита Рафаїла Заборовського (1731-1747). На щастя, цей рукопис зберігся.
І від 21 вересня у Софійському соборі його можна не лише побачити, але й … почути.
Екскурсію проведе – канд. іст. наук, завідувач відділу «Софійський музей» Національного заповідника «Софія Київська» Ігор Нетудихаткін.
Початок екскурсії – 15.00.
Збір групи – 14.50 (біля кас дзвіниці).
Тривалість екскурсії – 1 акад. година (45 хв).
Вартість – 150 грн.
Обов’язкова реєстрація за тел.:
(044) 278 62 62; (044) 279 22 56; (044) 278 76 62.
До слова, киян запрошують на новий сезон вечірніх театралізованих екскурсій.