Відповідне фото опублікувала депутатка Київради Ксенія Семенова.
На світлині видно, як маляр фарбує гранітний парапет на Європейській площі, на якому розташована стела з іменами Небесної сотні.
Європейська площа. Центральніше нема куди. Гранітну плитку фарбують суриком. Це така дешева фарба, побічний продукт металургійної промисловості. В Кривому Розі нею у дев‘яності фарбували плінтуси“, – написала Ксеній Семенова.
Жах, ганьба, триндець, немає слів, крінж, неподобство, позорище, лютий треш, пекло якесь – саме так відреагували дописувачі.
У багатьох фарбування граніту викликало спогади про радянське минуле.
Наступним етапом мабуть буде фарбування тротуарної плитки, сходів, трави. Все як в минулому, коли до державних свят фарбували де тільки можна і неможна. Дім – Європейський, а традиції – радянські”, – зазначає Андрій Іванов.
Як був музей Леніна , так і залишився”, – підтримує його Тарас Куга.
Багато хто з дописувачів намагається зрозуміти, навіщо це робиться.
А є якась щось найменша можливість дізнатись – НАШО це робиться? Щоб змінити процеси, треба їх спочатку зрозуміти. Фарбувати полірований червоний граніт (!) – це треба мати якусь мету. Цікаво яку? – цікавиться Зоя Звіняцківська.
Відреагувала на допис депутатки і директорка Українського дом Ольга Вієру, на балансі якого знаходиться об’єкт.
Вона уточнила, що співробітники прибирали територію до Дня Незалежності та вирішили пофарбувати ті фрагменти, де граніт збито, це не плитка.
Посадовиця обіцяла привести все до ладу, “наскільки можливо”.
Та таке пояснення ще більше обурило киян.
Тобто замість того, щоб замовити граніт і покласти там граніт, якісь співробітники вирішили фарбувати бетон, який колись давно заклав хтось замість плит, що відвалилися ще раніше, бо вчасно не обслуговувалися, правильно я зрозумів?” – запитує у неї Юрій Кривохатько.
Це – свіже замилювання очей, щоби закрити незроблений вчасно ремонт, напередодні державних свят“, – підсумовує Андрій Мироненко.
Читайте також: Киян обурила масштабна вирубка дерев у парку КПІ, активісти вимагають висновку комісії про причини ліквідації кожного дерева
Нагадаємо, жителі бегатоповерхівки біля Золотих воріт зупинили створення муралу про Бахмут – чому люди проти.