Про вирубку виключно аварійного сухостою повідомив проректор з адміністративної роботи Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” Вадим Кондратюк.
За результатами обстеження отримали відповідні акти від Київзеленбуду й ми маємо виконати припис у частині виділення аварійних сухостійних дерев, які розташовуються по території парку. Згідно з актами обстежень виявлено аж 137 аварійних дерев, які є небезпечними”, – пояснив проректор КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Екологи, журналісти та київські активісти вважають стурбованість киян адекватною реакцією у зв’язку із болючою темою зелених насаджень у столиці.
Вони порадили КМДА та Київзеленбуду заздалегідь повідомляти про подібні масштабні вирубки аварійних дерев та вимагають документи про висновки комісії щодо причини вирубки кожного дерева у парку КПІ.
Попередити завчасно на сайті Зеленбуду як підрядника робіт, та КМДА, бо тема стосується одного з головних парків столиці. Все просто. А от тепер вже хай пояснюють та надають всі документи щодо висновків комісій щодо кожного дерева і чому рубили саме його. Всі дерева на балансах. Все має бути задокументовано. Інакше ця вся історія про шкідників це лише самовільна вирубка парку”, – наголосив журналіст “Апостроф” Роман Петушков на своїй сторінці у Faceebook.
Читайте також: Біля метро “Житомирська” зрізали найстаріші сосни у Києві – краєзнавець я
Нагадаємо, 31 березня активісти Київського еколого-культурного центру повідомили, що забудовник ТОВ “Галерна затока” звернувся до Київради з проханням не приймати рішення про створення в цьому місці пам’ятника природи “Ліс орхідей”, оскільки він планує тут будувати розважальний комплекс та будинки.
Однак, петиція на сайті Київради щодо захисту Галерного острова від забудови та створення пам’ятки природи “Ліс орхідей” в урочищі Покол набрала необхідні 6000 голосів для розгляду.