Як стало відомо із соцмереж, на мирну акцію біля павільйону прийшли кілька десятків людей. Кияни проти тієї “реконструкції”, яку запланував зробити забудовник.
Організатори протесту зазначають, що таким чином хочуть показати, що містяни не байдужі до долі “Квітів” – і скляна коробка на цьому місці не потрібна нікому. Будівля має зірковий авторський склад, проєкт отримав відзнаку Спілки архітекторів в якості одного з кращих архітектурних творів року, а сам авторський проект переміг у конкурсі з 200 претендентів, як найбільш ціннісна та якісна пропозиція. Протягом десятиліть будівля слугувала публічним простором і окрасою району.
“Сьогодні, таємничі інвестори, що покинули Україну в 2013-14 рр і повернулись в 2019, планують здійснити “реконструкцію” – збудувати 27 метровий офіс з підземним паркінгом. Вони вже знищили оригінальні елементи інтер’єру (вітражі Сергія Одайника, учня Тетяни Яблонської, лампи та інше), 30-річний виноград та комплекс озеленення”, – обурюються активісти.
Містяни закликали забудовника знайти таку нову функцію для будівлі, яка може максимально задіяти унікальний простір з атріумом без руйнування та провести реставрацію.
Також жителі звернулися до Міністерства культури та інформаційної політики та Департаменту охорони культурної спадщини за надання охоронного статусу пам’ятки архітектури для будівлі. Лист вже набрав 2000 підписів.
Нагадаємо, на Січових Стрільців, 49 у Києві планують реконструювати модерністський павільйон “Квіти України”. Замовником проєкту реконструкції виступає іноземний інвестор. Забудовник наголошує, що навіть попри те що будівля не має статусу пам’ятки архітектури, проєкт був винесений на консультативну раду Департаменту охорони культурної спадщини, та був підтриманий. Отримані всі необхідні дозволи.
Довідка:
«Квіти України» — навчально-методичний павільйон в стилі післявоєнного модернізму, споруджений у 1983–85 роках. У 1986 році проєкт отримав відзнаку Спілки архітекторів як один з кращих архітектурних творів року. Зараз його фасад майже повністю закритий виноградом.