Квартиранти можуть відсудити майно у власника? – коли варто побоюватися

Автор: Оксана Тупальська
03:33 28.04

У столиці відомі випадки, коли після тривалого проживання родини в орендованій квартирі власники різними шляхами намагаються їх якнайшвидше виселити – бо бояться, що після багаторічного проживання квартиранти заберуть хату собі. Про ризики розповіла юристка Марія Левченко.

Квартиранти можуть відсудити майно у власника? – коли варто побоюватися

Якщо право власності на квартиру оформлене належним чином, господарям немає причини переживати, каже адвокатка Левченко. Нині на ринку нерухомості квадратні метри коштують так дорого, що люди просто не мають за що купити власне, тому і живуть десятками років в орендованому, зазначає експертка. 

Однак щоб спати спокійно, рекомендує власникам житла укладати довгострокові договори оренди та прописувати у них всі питання. які викликають тривогу. А коли одні закінчуються, продовжувати або підписувати наступні документи. 

Якщо це квартира, то вона має бути приватизована, відповідно жоден квартирант, скільки б років не проживав, не може відсудити у вас це майно”, – пояснює адвокат Марія Левченко.

А перед підписанням договору з незнайомими людьми, юристка радить подивитися документи тих, кому здаватиме квадратні метри. прописувати в документі умови проживання, обов’язки, відповідальність, певні строки, штрафні санкції.

Це потрібно для того, щоб ви могли впливати на вашого квартиранта, якщо почнуться якісь натяки на бажання відсудити квартиру у вас”, – каже юрист.

Раніше “ВК” розповідав, що здати квартиру, а згодом отримати ключі від смердючої халупи – легко. І про такі випадки ми розповідали. Відтак, власникам житла не зашкодить налагоджувати комунікацію з людьми, які заселяються в хату. 

Великий Київ у Google News

підписатися