Курси для учнів, що пропустили навчання, психологічні навички для вчителів, завдання з ШІ для старшокласників – освітні підсумки 2023 року

Автор: Оксана Тупальська
17:55 27.12.2023

В умовах воєнного стану для освітян та учнів у 2023 році запровадили онлайн-навчання, що дозволяють надолужити пропущене, опанувати сучасні ІТ та електронні технології, а педагоги пройшли курси з надання базової психологічної допомоги. Про підсумки року звітує Асоціація інноваційної та цифрової освіти.

Курси для учнів, що пропустили навчання, психологічні навички для вчителів, завдання з ШІ для старшокласників – освітні підсумки 2023 року

Успіхи школярів оцінювали попри війну

Під кінець 2023 року негативну у медіа було оприлюднено відомості про слабкі результати дослідження якості української освіти в умовах виходу з пандемії та воєнного стану. На це вказали результати PISA-2022 – міжнародного дослідження якості освіти, спрямованого на оцінювання здатності 15-річного учнівства застосовувати знання й уміння з читання, математики та природничо-наукових дисциплін у реальних життєвих контекстах.

Коментуючи вказані міжнародними експертами висновки, варто нагадати, що і саме дослідження проводилося в далеко гірших умовах, аніж для учнів у ЄС. Адже, як неодноразово розповідали кореспонденти «ВК», діти здавали тести у підвалах та укриттях, під звуки повітряної тривоги та після недоспаних ночей у коридорах квартир. Ні для кого не секрет, що в умовах психологічного дискомфорту люди гірше запам’ятовують та відтворюють раніше отриману інформацію, їм складніше зосереджуватися.

Читайте також: Батькам київських школярів порадили поповнювати частіше запаси «тривожних рюкзачків»

Психологічну підтримку поклали на плечі педагогів

У 2023 році стартувала ініціатива «Стаємо сильнішими разом!», яка спрямована на вчителів, керівників закладів освіти, шкільних психологів, батьків, голів територіальних громад, працівників органів управління освітою громад.

«Вона зорієнтована на кожну українську дитину. Ініціатива має 6 основних напрямів: нові компетентності вчителя в умовах воєнного стану, права людини та громадянина, психологічна підтримка, підтримка дітей з особливими освітніми потребами, безпечний освітній простір у закладах освіти. Всього за 1 рік ініціатива планує охопити 1 000 громад», – кажуть в Асоціації інноваційної та цифрової освіти.

Надолужити знання можна у вільний час

Аби допомогти учням, які не могли повноцінно навчатися під час війни, у листопаді 2023 року стартувала Екосистема з надолуження освітніх втрат на основі штучного інтелекту, яка дозволяє учням виявити, які саме теми зі шкільних предметів потребують надолуження.

«Навчання можна пройти за допомогою інтерактивних кейсових уроків. На пілотному етапі доступний контент для учнів 9-11 класів з основних предметів. За два місяці даним сервісом вже скористались понад 100 000 учнів, їхніх батьків та освітян», – зазначають в Асоціації інноваційної та цифрової освіти.

Ще одна можливість вдосконалити іноземні мови

Аби створити додаткові можливості опанувати англійську мову у лютому Міністерство культури та інформаційної політики України запустило Національну екосистему вивчення та тестування рівня володіння англійської мови, а у листопаді стартувала платформа з вивчення польської мови для українців, яка отримала офіційний гриф Міністерства освіти та науки України для використання у закладах освіти.

ШІ тепер і в школі

У грудні завершилось масштабне соціологічне дослідження серед школярів 8-11 класів «Штучний інтелект у загальній середній освіті»:

«Для ефективного застосування ШІ в освіті запроваджено комплексний підхід: курс підвищення кваліфікації для освітян «Штучний інтелект в освіті», який вже успішно завершили понад 30 000 педагогів шкіл, професійно-технічних училищ та університетів. Також були розроблені спеціальні уроки для учнів щодо використання ШІ.  Щорічний Відкритий марафон з української мови у цьому році відбувся за допомогою штучного інтелекту».   

Плани на 2024 – інновації та технології

До реалізації у 2024 року підготували інноваційний освітній застосунок «Мрія» – унікальний цифровий проєкт, який допоможе розкрити потенціал і таланти дитини і який скоро з’явиться у доступі. А також планують реалізувати глобальну інноваційну візію: вона окреслює ключові напрями розвитку країни у внутрішньо- та зовнішньополітичному контекстах. Глобальна інноваційна візія містить три розділи та план дій: «Екосистема інновацій», «Підтримка екосистеми інновацій» та «Розвиток пріоритетних галузей». 

Раніше “ВК” розповідав, що з 27 грудня по 13 січня юних жителів та гостей столиці з батьками запрошують у неймовірну подорож на фабрику Барбі, де іграшки оживають. Святковий мюзикл «Новорічний Барбіленд» розкриє захоплюючу історію Барбі та Кенів, які мріють про щасливе майбутнє.

Великий Київ у Google News

підписатися