Куріння кальяну більш небезпечне, ніж ви думаєте – 4 факти, що доводять це

Автор: Галина Ворона
21:20 18.07

У Києві майже на кожному кроці зустрічаються майданчики, де пропонують покурити кальян. Це можуть бути літні тераси кафе, заклади біля річок і навіть в парках. При цьому куріння кальяну рекламується як спосіб розслабитися та гарно провести час, а в суспільстві панує хибне уявлення про те, що це не шкодить здоров’ю.

Куріння кальяну більш небезпечне, ніж ви думаєте – 4 факти, що доводять це

Насправді ж, кажуть у Центрі громадського здоров’я, курити кальян небезпечно для здоров’я ось чому:

  • При курінні кальяну в організм людини потрапляють значно вищі рівні монооксиду вуглецю (чадного газу), що призводить до проблем із серцево-судинною системою, кисневого голодування з можливими запамороченнями тощо.
  • У людей, що курять кальян, більші ризики зараження інфекційними хворобами: туберкульозом, герпесом, гепатитом. Від передачі цих захворювань не рятує змінний мундштук, оскільки основні мікроби “живуть” саме у колбі та шлангу. Вони не стерилізуються у громадських закладах після кожного сеансу куріння.
  • Кальянний дим підвищує ризики розвитку раку легень, респіраторних хвороб, захворювань ротової порожнини. У вагітних підвищуються ризики передчасних пологів.
  • При курінні кальяну у повітря виділяються різноманітні хімічні речовини: поліциклічні вуглеводні, що є канцерогенами, чадний газ, тверді часточки, що можуть становити серйозні загрози для людей навколо, які їх вдихають. Перебувати у приміщенні, де курять кальян, небезпечно.

Читайте також: Кальяни – ідеальний спосіб передачі коронавірусу

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...