Купатися заборонено. Що знайшли у воді на столичних пляжах

15:51 22.07.2020

Вода на усіх столичних пляжах не відповідає санітарним нормам – такі результати досліджень проб води відкритих водойм, відібраних 20 липня. Також не відповідає нормам вода з питних фонтанчиків.

Купатися заборонено. Що знайшли у воді на столичних пляжах

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Зокрема, встановлено перевищення індексу лактозопозитивної кишкової палички (ЛКП) на всіх пляжах Києва («Венеція», «Веселка», «Дитячий», «Золотий», «Молодіжний», «Передмістна Слобідка», «Райдуга», «Тельбін», «Центральний», «Троєщина», «Галерний», «Чорторий», «Вербний» та «Пуща-Водиця»).

Зафіксовано колі-індекс (кількість бактерій групи кишкової палички): пляж «Передмістна Слобідка»; плаваючі домішки на пляжах: «Венеція», «Веселка», «Дитячий», «Золотий», «Передмістна Слобідка», «Центральний», «Галерний» (мілкі водорості); відхилення через запах – пляж «Галерний»; через водневий показник – пляж «Вербний»; біохімічна потреба в кисні (БПК5) – пляжі «Вербний» та «Пуща-Водиця».

До покращення показників якості води у водоймах пляжами можна користуватися виключно як зонами відпочинку – без купання.

Досліджені проби води з питних фонтанчиків, що функціонують на пляжах Києва, станом на 20 липня не відповідають гігієнічним вимогам за наступними показниками:

  • загальне залізо: пляжі «Райдуга», «Центральний» та «Чорторий»;
  • марганець: пляжі «Центральний» та «Чорторий»;
  • загальне мікробне число: пляжі «Вербний», «Галерний», «Пуща-Водиця», «Тельбін» та «Чорторий»;
  • наявність загальних колі форм: пляжі «Вербний», «Галерний», «Пуща-Водиця», «Тельбін» та «Чорторий»;
  • кількість бактерій групи кишкової палички: пляжі «Пуща-Водиця» та «Чорторий».

Дослідження води з питних фонтанчиків на пляжах «Райдуга» та «Тельбін» не проводились у зв’язку з несприятливими погодними умовами. Питні фонтанчики на пляжі «Троєщина» відсутні.
 
Як повідомлялось, фахівці “Плесо” просять заборонити мийні засоби з фосфатами.

Читайте також наші огляди, у яких ми детально розповідали про всі плюси і мінуси місць для купання:

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...