Куля – не повітряний поцілунок, що зникає: чому за збивання дронів з мисливської зброї карають

Автор: Оксана Тупальська
14:13 10.05.2023

За збивання ворожих дронів з мисливської зброї з вікна багатоповерхівки можна потрапити під суд. Бо куля, випущена в повітря, може вбити людину. Про це нагадав юрист Тарас Боровський.

Куля – не повітряний поцілунок, що зникає: чому за збивання дронів з мисливської зброї карають
Світлодіодне освітлення

«Куля – це не повітряний поцілунок, який зникає через 100 метрів, а шматок металу, який розганяється та летить по балістичній траєкторії поки не зустріне перешкоду. Тож якщо ви замість безпілотника в небі влучите в добропорядного киянина, то питання правомірності ваших дій будуть з’ясовувати правоохоронні органи та суд», – каже Боровський.

Згідно з Кримінальним кодексом не є кримінальним правопорушенням заподіяння шкоди задля усунення небезпеки, що безпосередньо загрожує особі, суспільним інтересам чи інтересам держави. Однак за умови, якщо цю небезпеку не можна було усунути іншими засобами.

«Зважаючи на низьку технічну ймовірність збити безпілотник стрілецькою зброєю довести адекватність ваших дій в суді буде майже неможливо. Наслідки для стрільців в залежності від шкоди – від штрафу до конфіскації зброї та позбавлення волі», – попереджає юрист.

«ВК» розповідав, що російські обстріли завдали руйнувань в Києві на понад $1 млрд – як отримати допомогу в разі втрати домівки.

Також військовий пояснював, що без сил ППО війна могла б закінчитись у березні минулого року та не на нашу користь.

Великий Київ у Google News

підписатися