Як повідомив у Facebook голова профільного парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, даним документом передбачено поступове виключення з обігу надлегких та легких пластикових пакетів товщиною до 50 мкм та оксорозкладних пластикових пакетів.
“На мою думку, це дуже символічно, адже сьогодні 1 червня у всьому світі відзначають Міжнародний день захисту дітей. Це одне із найстаріших міжнародних свят, метою якого привернення уваги до проблем дотримання прав і охорони здоров’я дитини. Обмеження використання пластикових пакетів – це саме про збереження не тільки здоров’я наших дітей та нас, але й про піклування і захист планети загалом”, – додав нардеп.
І навів декілька доведених фактів про жахливий вплив будь-якого поліетилену на організм людини:
- У виробництві поліетилену використовується свинець. Цей метал надзвичайно токсичний. Його скупчення в організмі викликає розвиток багатьох захворювань;
- Для з’єднання швів упаковки нерідко застосовують хімічний клей. Він також може згубно впливати на продукти, які потім вживає людина;
- З метою реклами на поліетилен наносяться логотипи фірм, їх роблять яскравими, помітними. В складі фарби часто є токсини, згубні для людини.
Законопроект №2051-1 забороняє використання:
- надлегких пластикових пакетів;
- легких пластикових пакетів товщиною до 50 мкм;
- оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.
При цьому винятком стануть пластикові пакети, обмежені величиною (225х345х450 мм), що використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою.
Згідно з законом, розповсюдження пластикових пакетів каратиметься штрафом від 1700 до 3400 гривень. За повторне порушення стягуватиметься штраф від 3400 до 8500 гривень.
Станом на сьогодні 33 країни світу заборонили використання пластикових пакетів.
До слова, сьогодні відзначається День захисту дітей та перший день літа: куди піти в Києві.