Кулеба: Україні дають зброю 19 країн, з 16 – їдуть добровольці

Автор: Ольга Даниленко
18:19 02.03

Аби Україна перемогла військових загарбників РФ, 19 країн надають зброю, 22 – гуманітарну допомогу, 38 країн закрили повітряний простір для літаків РФ. З 16 країн до України прибудуть добровольці, їхня кількість перевалила за тисячу.

Кулеба: Україні дають зброю 19 країн, з 16 – їдуть добровольці

Про це повідомив голова МЗС України Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу.

Ми мобілізували міжнародну антивоєнну коаліцію, яка вже нараховує принаймні 86 держав і 15 міжнародних організацій. 19 країн дають Україні зброю, кілька з них роблять це вперше у своїй історії. 10 країн надають макрофінансову допомогу, 22 країни – гуманітарну допомогу, з 16 країн світу в Україну вже їдуть добровольці, які готові пліч-о-пліч з українським народом боротися проти агресора. Їхня загальна кількість уже перевалила за тисячу людей, і заявки продовжують надходити”, – повідомив він.

За словами Кулеби, 38 країн закрили повітряний простір для російських літаків.

Російський літак тепер іде туди ж, куди вже пішов російський корабель. До речі, для кораблів теж починають закривати порти і територіальні води. Відповідні рішення вже ухвалили Канада і Велика Британія“, – зазначив Кулеба.

Міністр нагадав, що Генасамблея ООН ввечері 2 березня ухвалить “історичну резолюцію” із засудженням агресії Росії, з вимогою негайно припинити вогонь і вивести всіх свої військових з території України “в її міжнародно визнаних кордонах включно з Кримом і Донбасом”.

Читайте також: Туреччина відмовилася пропускати кораблі російських окупантів

Як відомо, о четвертій ранку 24 лютого президент країни-агресора Володимир Путін оголосив проведення спеціальної військової операції на Донбасі, російські війська атакували кордон України з боку РФ, Білорусі і Криму.

Країни Заходу засудили визнання незалежності “Л/ДНР” та запровадили санкції. Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив про призупинення сертифікації газопроводу “Північний потік – 2” на невизначений термін. Великобританія санкціонувала п’ять росбанків та бізнесменів Геннадія Тимченка, Бориса та Ігоря Ротенбергов.

У США заборонили інвестувати та торгувати з “Л/ДНР”. Санкції також торкнулися “посадовців” квазіреспублік. Країни ЄС включили до списку санкцій 27 російських фізичних осіб і компаній, а також 351 депутата Держдуми. Європейський Союз схвалив  відключення семи банків РФ від електронних систем обміну інформацією про платежі.

Канада, Японія та Австралія також ввели економічні та адресні санкції проти РФ, її офіційних осіб і деяких росіян.

Читайте також: Євросоюз: сім банків РФ відключено від SWIFT

Великий Київ у Google News

підписатися