Куди зникає вода з Синього озера – проведуть дослідження. А потім буде парк

16:59 20.07.2020

У Києві вже давно ходять розмови про створення парку біля Синього озера на Виноградарі. Але останнім часом, в ньому знизився рівень води. Яка зараз ситуація з водоймою та облаштуванням зони відпочинку?

Куди зникає вода з Синього озера – проведуть дослідження. А потім буде парк

Деталі розповів депутати Київради Олексій Окопний. За його словами, днями відбувся аукціон з вибору виконавця, який буде проводити наукове дослідження на озері. За допомогою дослідження мають встановити, чому знизився рівень води і чи не погіршиться стан озера після його розчистки.

Також була проведена нарада, де визначили наступне:

  • вже є переможець аукціону, строк на укладання договору з ним – 2 тижня
  • після цього фахівці зроблять моніторингові свердловини за периметром Синього озера і починають спостереження за озером
  • за місяць-півтора, тобто орієнтовно на середину вересня будуть проміжні результати. А загалом дослідження триватимуть близько трьох місяців
  • у цей час «Київзеленбуд» займається проектом створення і благоустрою парку «Синьоозерний» довкола озера
  • з повними результатами досліджень по озеру і проектом парку виходимо на громадські слухання

Також, на сьогодні повністю було знято питання, щоб наповнювати Синє озеро штучно за рахунок насосної водопровідної станції «Виноградар-І».

Екологи вивчили всі звернення-відповіді фахівців з цього приводу. Але все висновки однозначні: наповнювати озеро за рахунок артезіанської води, яка йде на питне водопостачання, – неможливо і недоцільно”, – зазначив Окопний.

Нагадаємо, 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...