Кудрява вулиця і кучерявий письменник. Як музей Пушкіна потрапив у садибу, де поет не жив

Автор: Любава Лисичкіна
16:22 17.07.2021

У столиці якось так дивно склалося, що у кучерявого Пушкіна музей знаходиться саме на вулиці Кудрявській.

Кудрява вулиця і кучерявий письменник. Як музей Пушкіна потрапив у садибу, де поет не жив
Екскурсоводи зі столичного КОДу пропонують киянам долучитися до світу поезії та завітати до музею Олександа Пушкіна.  
 
За словами екскурсоводів,  Олександр Сергійович   не жив у цьому будинку, а жили у будинку номер 9 на вулиці Кудрявській (до переїзду на Андріївський) Булгакови.
 
Музей Пушкіна у Києві відкрито у 1990 році – це як раз 200 років з дня народження поета. Але історія музею почалася раніше і саме в ній заховано причину відкриття музею Пушкіну «хоч десь» у Києві.
 
У 1987 році  київський доволі відомий колекціонер та бібліофіл Яків Бердичівський збирався виїхати до Німеччини і подарувати Києву свою «Пушкініану». Яків Ісакович збирав ці матеріали протягом усього життя і  єдиним його бажанням та умовою, при передачі цих цінних матеріалів було  зробити у Києві музей Пушкіна.
 
Ідею в Києві швидко підтримали і в у цьому ж році заснували музей. Ось тільки постійне приміщення знайшли лише у 1999 році і лише після приєднання музею Пушкіна до Музею історії Києва. Обрали невеличкий маєток на живописному Кудрявці (Пушкіну би мабуть років 100 тому тут сподобалося), маєток, зведений ще у 1850-х роках і пам’ятає сімейні хлопоти буднів родини Булгакових.
 
До слова, на цих вихідних у столиці пройде Kurazh july. Electro leto: програма.

Великий Київ у Google News

підписатися