Критичне питання безпеки України: хто віддав наказ на розмінування виходів з Криму на Чонгар? – Федина

Автор: Ольга Корниенко
21:05 13.05

Розмінування виходів з Криму на Чонгар відбувалося за ширмою “Великого будівництва”. Нам треба відповісти на критичне запитання безпеки: “Хто віддав наказ на розмінування виходів з Криму?” чим забезпечив безперешкодну окупацію військовими РФ Маріуполя.  

Критичне питання безпеки України: хто віддав наказ на розмінування виходів з Криму на Чонгар? – Федина

На цьому наголосила нардеп від ЄС Софія Федина.  

Вона пояснила, що до оголошення воєнного стану, такі накази могли поступати виключно з Офісу президента, Міністерства оборони та Міністерства з питань тимчасово окупованих територій.  

До 24 лютого у нас не було воєнного стану. Відповідно, найвищі військові не відповідали за велику частину процесів, які відбувалися. У нас був Верховний Головнокомандувач, у нас було високе політичне керівництво на рівні Міністерства оборони й Міністерства тимчасово окупованих територій. На рівні президента приймалися рішення про розмінування територій, – наголосила нардеп у прямому ефірі ТК Прямий. 

Також Федина зазначила, що розмінування відбувалося за ширмою Великого будівництва.  

Пошукайте, як будували, вдосконалювали контрольно-пропускний пункт на Чонгарі. А йдеться про побудову широкої дороги, яку неможливо побудувати без масштабного розмінування, йдеться про побудову заправки, котлован якої не можливо вирити без широкого розмінування. І тут виникає багато питань. І ми знаємо, що 14 лютого 2022 року були завершені роботи по Чонгару тому що так треба було зв‘язок з Кримом встановити, щоб московська армія безперешкодно колонами зайшла й окупувала Маріуполь, – пояснила вона. 

Нардеп додала, що відповідь на запитання: Хто віддав наказ про розмінування є визначальними в існуванні України як незалежної держави.  

Нам треба відповісти на запитання хто віддав ці накази. І це є критичне питання безпеки. Якщо ми зараз на нього не знайдемо відповідь ми можемо отримати такі саме коридори на Сході, на Півночі України. І вони можуть бути визначальними – чи буде Україна існувати як незалежна держава, – наголосила Федина. 

Читайте також: Ми не втрачаємо віри й благаємо про порятунок наших синів – матері воїнів Азов   

Нагадаємо, військовий ЗСУ та координатор проєкту  “Стоп Терор” Кабакаєв закликав представників ОП припинити перекладати свої помилки на воєнне командування України – швидкий прорив фашистських військових РФ на Півдні, у тому числі окупацію Херсона та блокаду Маріуполя. 

Як повідомляв ВК, захисники полку “Азов” під час пресконференції надали невтішні оцінки діям влади стосовно підготовки до широкомасштабного вторгнення РФ в Україну та зазначили, що чинна влада докладає недостатньо зусиль для деблокади “Азовсталі”. Радник керівника Офісу Президента Андрія Єрмака Олексій Арестович порадив “Азовцям” звертатися до воєнного командування, а не до президента щодо деблокади “Азовсталі”. 

Великий Київ у Google News

підписатися