Кожен з українських пілотів уже легенда: сьогодні День авіації України

Автор: Марія Супрун
10:07 27.08.2022

Цього року 27 серпня наша країна відзначає День авіації України – свято тих, хто літає, хто забезпечує і робить усе для того, аби наші крила тільки міцніли, аби ворог на власній шкурі відчув не лише бойовий дух наших пілотів, а й ударну силу нашого повітряного флоту.

Кожен з українських пілотів уже легенда: сьогодні День авіації України
Світлодіодне освітлення

День авіації відзначається щорічно в останню суботу серпня. Свято було засноване у 1993 році указом президента Леоніда Кравчука на підтримку «ініціативи авіаторів Збройних сил України, прикордонних військ України, Національної гвардії України та працівників авіаційної промисловості та транспорту».

Авіаційна історія України наповнена героїчними здобутками та самовідданою працею вчених, конструкторів, льотчиків і дослідників.

Під час повномасштабного вторгнення Росії свято набуло особливого значення. Ще в перші дні збройної агресії окупанти спалили Ан-225 «Мрія» – один з символів української авіації. Після перемоги нашої країни у розв’язаній РФ війні літак-символ планують відновити.

Наша авіація довела, що може творити дива в небі. Під час відбиття широкомасштабної російської агресії 18 льотчиків Повітряних Сил отримали найвище звання Героя України, сотні військовослужбовців удостоєні високих державних нагород. Наші захисники сьогодні отримують вітання. 

Зокрема, привітав колег начальник авіації Повітряних Сил ЗСУ бригадний генерал Сергій Голубцов. Він наголосив, що з початку повномасштабного вторгнення, авіатори дали гідну відсіч окупантам. Вони захистили рідну землю деколи ціною власного життя.

Привітання до Дня авіації опублікував п’ятий президент, лідер партії “ЄС” Петро Порошенко. Він зазначив, що кожен із українських пілотів уже легенда.

«Наші!» — найкраще, що можна почути, коли у небі пролітає винищувач.

«Наші!» — звучить гордо, адже кожен із українських пілотів уже легенда. 

Українські «привиди» сьогодні на сторожі українського неба. І їм аплодує весь світ.

І хоч окупанти знищили найбільший у світі літак Ан-225 «Мрію». Але їм ніколи не знищити нашу мрію бути вільними, незалежними. Подалі від них. З Днем авіації України! Ми віримо у вас, наші соколи. Легких крил вам та мирного неба нам усім!“, – написав Порошенко та опублікував відео.

Нагадаємо, сьогодні на Подолі відкриють новий мурал “Привид Києва”.

Привид Києва є легендарним персонажем російсько-української війни. Водночас, повітряні Сили ЗСУ заявляли, що це збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації, які захищають небо Києва.

Великий Київ у Google News

підписатися