Про це повідомляє видання “Київщина 24/7”.
Розсадник “Центру альтернативного озеленення” у Бородянському районі перебував в окупації навесні 2022 року, у перші місяці повномасштабного російського вторгнення. Прямо на його території стояла ворожа техніка.
“Вони (росіяни – ред.) залишили після себе цілу купу різного сміття. Вкрали лопати, мангал, дрова і пиломатеріали“, – розповів засновник центру Роман Любека.
За його словами, рослини врятувало те, що вони були під снігом і не потребували особливого догляду. Коли Київщину деокупували, у розсадник запросили людей з металошукачами, бо на його території окупанти залишили “розтяжку”.
На щастя, більше ніяких небезпечних предметів там не знайшли. Після цього рослини почали вивозити з розсадника. Співробітникам Центру альтернативного озеленення вдалося врятувати усі саджанці, які там були. Саме їх тепер роздають киянам.
“Я з помічниками вивіз близько 10 тисяч саджанців. Причому кожен контейнер перевірили металошукачем. Саме ці рослини, які перебували в окупації, ми роздаємо людям в березні-квітні 2024 року“, – наголосив Любека.
Щоб отримати саджанці рослин, потрібно стежити за публікаціями Центру альтернативного озеленення у Facebook. Рослини видаються безоплатно, проте для їх отримання потрібно залучити друзів на другу сторінку центру.
“Наприклад, щоб отримати один саджанець ялини або сосни, люди залучають 10 друзів на нашу сторінку “Контейнерне озеленення” — це друга сторінка центру. Всі охочі отримати саджанці можуть детально ознайомитись з умовами безплатного отримання дерев, написавши нам на Viber або Watsapp”, – пояснив Любека.
Читайте також: Вічнозелені кулі, що висмоктують життєву енергію: скільки дерев звільнили від омели у парках і скверах Києва
Нагадаємо, Центр альтернативного озеленення щороку роздає безкоштовні саджанці з 2018-го. Деякі дерева за ці роки вже сягнули триметрової висоти. Центр не припиняв безоплатно поширювати саджанці ні в 2020-му ковідному, ні в 2022-му. Цьогоріч киянам планують роздати саджанці ялин, сосен, каштанів, дугласій, кленів, лип, дубів, буків, модрин та інших простих і невибагливих дерев.