Головний лікар клініки “Біокурс” Тарас Жиравецький наголосив, що перш за все – важливо знати, як реагувати на високу температуру при ковіді. А вакциновані від COVID також не застраховані від високих температур після інфікування. Вони хворіють на ковід і температура у них часом сягає позначки 39°C.
Поради від лікаря:
- Збивати температуру жарознижувальними препаратами з першого дня її появи – навіть при 37,2°C. Він наголошує, що за останні кілька років ті пацієнти, які приймали ліки для зниження температури значно легше перенесли ковід, ніж ті хто чекав від температури лікувального ефекту.
“Збивати німесулідом (“Німесил”, “Афіда”) для дорослих, він працює! Його приймаємо кожні 12 годин! Або приймати “Ібупрофен” (“Нурофен”) чи парацетамол варто приймати кожні 6 – 8 годин. Ці препарати точно такі ж токсичні для печінки, як “Німесил”, але часом без них важче протікає ковід”, – наголосив він.
2. Якщо ви сильно потієте, необхідно пити багато води.
3. При високій температурі варто лежати в ліжку, а не ставити рекорди в спорті й таки не варто йти на роботу, бо ще паралельно заразите ковідом співробітників.
Лікар додав, якщо у вас висока температура, яка не збивається жарознижувальними препаратами, вам краще звернутись до лікаря і вирішити з ним питання госпіталізації. Зазвичай чим довше тримається висока температура після 5-го дня захворювання, тим важчий перебіг ковіду.
Додамо, у 2020 році ВООЗ назвала поширення COVID-19 світовою пандемією. Тоді від коронавірусу помирав кожен 50-й хворий в усіх вікових групах, зараз смертність значно скоротилася.
За даними лікарів, загалом за час пандемії у світі через COVID-19 померло 6,8 млн людей у світі, з них понад 111 тисяч — в Україні.
Читайте також: У Києві виявили новий штам COVID-19 – що відомо
Нагадаємо, аби знизити ризики зараження COVID-19 потрібно слідкувати за особистою гігієною, мити руки та користуватися дезінфекційними засобами, уникати закритих приміщень з великою скупченістю людей, часто провітрювати приміщення та проводити вологе прибирання вдома і на роботі.