Найпоширенішою причиною є закорковування комедона або волосяного фолікула. Внаслідок цього й виникає запалення. У міру того, як на обличчі накопичуються шкірні клітини, з’являються прищі. Вони не завжди переростають в акне. Це реакція організму на надлишок шкірного сала, коли його виробляється дуже багато. Найчастіше від таких косметичних дефектів страждають жінки, адже вони напряму пов’язані з гормональними порушеннями.
Акне: чому буває, як виглядає
Як уже писалося вище, у дорослому віці це пряма реакція організму на проблеми у виробленні гормонів та надмірну кількість шкірного сала. Акне не можна ігнорувати, адже вугрі бувають дуже великими та виглядають жахливо. Проблема найчастіше не зовні, а всередині, в самому організмі. Тому спеціалісти радять першочергово скорегувати харчування. Є потреба навіть у спеціальній дієті з виключенням певних продуктів.
Тим, хто зіткнувся з проблемою акне, найкраще відмовитись від великої кількості солодощів, молочних продуктів, гострих справ. Також причина може бути в сильному стресі, недосипанні. Крім того, дуже важливо підібрати правильні засоби з догляду, які точно підходять для конкретного типу шкіри. Лікарі, до яких звертаються через прищі, діагностують також гормональні проблеми та бактеріальні інфекції.
Акне виглядає по-різному. Коли сальні залози, що виробляють шкірний жир, закорковані, це призводить до появи білих та чорних прищів. Перші виглядають як випуклі круглі утворення, запалені, зазвичай із білою шапочкою. Чорні цятки являють собою маленькі темні поверхні. Ростуть також болючі прищі червоного кольору, заповнені гноєм.
Як доглядати за шкірою при акне
Немає гарантовано ефективної методики, яка точно позбавляє від цієї проблеми. Все тому, що вона виникає також і як спадкова, у тих, хто має проблемну генетику. Та за допомогою сучасної косметики від відомих виробників можна суттєво зменшити прояви проблеми. Є засоби, які не лише швидко позбавлять прищів, а й зменшать сліди після них.
Догляд за проблемною шкірою передбачає декілька етапів:
- очищення. На покровах не має лишатися бактерій, що провокують запалення. Тут допоможе якісна міцелярна вода або спеціальний гель;
- зволоження. Так, прищі будуть загоюватися швидше, з’являтиметься менше нових. Знадобиться спеціальний крем проти акне або лікувальна мазь зі зволожувальним ефектом;
- пілінг. Його слід проводити раз на тиждень.
Обирають косметику за своїм типом шкіри. Варто купувати спеціальні засоби для проблемних покривів.