Корисні поради: як вибрати електричний водонагрівач

16:39 27.06

Автономне гаряче водопостачання — необхідність для мешканців заміських будинків та приватного сектору, не підключеного до централізованих мереж. Також це стосується городян, які віддають перевагу комфорту цілий рік у будь-який час доби, без прив’язки до графіка комунальників та аварій.

Корисні поради: як вибрати електричний водонагрівач
Світлодіодне освітлення

Найчастіше локальну систему подачі споживачам гарячої води організують на основі електричних нагрівальних приладів. І нехай функціональність різних моделей схожа, наскільки ефективною, зручною та економічною вийде система, залежить від параметрів конкретного агрегату.

Якими бувають електричні водонагрівачі

У продажу величезний вибір пристроїв різних виробників. Саме це ускладнює завдання придбання оптимального приладу. Треба розібратися, як вибрати водонагрівач електричний, щоб він служив якнайдовше й обходився дешевше. За принципом дії та побудови вони поділяються на два види:

  1. Проточні — компактні прилади, що нагрівають воду практично миттєво, температура залежить від потужності пристрою, може регулюватися швидкістю протоки.
  2. Накопичувальні — місткості різної форми та об’єму (від 10 до 200 л). Вода в них нагрівається деякий час, а далі підтримується в теплому стані (температуру задає користувач).

Якщо накопичувальні бойлери для України — явище традиційне (перші були ще дров’яними та вугільними), проточні — це сучасний винахід. Вони з’явилися порівняно недавно. Але й ті, й інші застосовуються в приватній сфері. Їх можна використовувати як окремо, так і разом.

Критерії вибору

Під час розгляду конкретної моделі рекомендується звернути увагу на різновид нагрівального елементу, внутрішнє покриття та форму бака. За підвищення температури води відповідають ТЕНи. Не так часто, але трапляються нагрівальні елементи у вигляді спіралей. ТЕНи пропонують сухого або мокрого типу. Внутрішня поверхня бойлера весь час контактує з рідиною — вона має виготовлятися зі стійких до корозії матеріалів:

  • склокераміки;
  • нержавійної сталі;
  • титану (у вигляді напилення);
  • емалі;
  • пластику.

Вибираючи бойлер, зазвичай звертають увагу на такі характеристики як місткість, матеріали чи потужність. Але для гармонійного поєднання з інтер’єром важлива форма корпусу. Тут геометрія проста — вони бувають прямокутними або круглими.

Відрізняються також способи монтажу. Випускаються бойлери у вертикальних, горизонтальних чи універсальних варіаціях. Перші та другі мають характерну до особливості монтажу конструкцію з певним місцем розташування ТЕНа. Якщо водонагрівач вертикальний, підвішувати його в горизонтальному положенні не варто (і навпаки) — від цього може зменшитися продуктивність. Універсальні моделі встановлюються в будь-якій позиції.

Великий Київ у Google News

підписатися