При цьому шоломи для військових відіграють не тільки захисну роль, але також виступають як платформа для кріплення приладу нічного бачення або розміщення активних навушників, які дозволять залишатися на зв’язку. У цій статті ми відповімо на кілька питань щодо вибору військових шоломів.
Як вибрати надійний шолом?
При виборі цього компонента військового спорядження необхідно звертати увагу на кілька моментів:
- матеріал;
- конструкція;
- клас захисту;
- розмір.
Як матеріал найчастіше вибирають арамідне волокно або кевлар. Ці волокна можуть поєднувати та нашаровуватися, що дозволяє створювати непереборний захист для уламків та куль різного калібру. При цьому вага виробу із кевлару досить невелика. Також популярністю користується високомолекулярний поліетилен, який хоч і поступається арамідному волокну в робочих характеристиках, але також забезпечує достатній захист від уламків та куль калібру 9 мм.
Особливу роль відіграє конструкція шолома. Його форма забезпечує згладжування удару при попаданні. Сучасні моделі випускаються у різних конструкціях. Одні роблять акцент на захисті лобової частини, інші – на потилиці. Бажано вибирати каски з додатковим захистом скроневої частини голови. Також популярністю користуються моделі з додатковим захистом вух.
Оптимальним класом захисту вважається NIJ IIIA, який витримує вибухові хвилі, ураження уламками та пряме влучання куль 9 мм з ПМ та Люгера. Хоча сучасні варіанти захисної амуніції випускаються без розмірів, деякі виробники пропонують розмірну сітку шоломів. Сьогодні цей критерій не такий актуальний, тому що множинні налаштування дозволяють підігнати каску під будь-який розмір.
Де купити надійний шолом в Україні?
Широкий вибір високоякісної амуніції ви знайдете на сайті українського виробника військового спорядження Ukrarmor. Компанія займається виробництвом шоломів різних модифікацій з кевлару та високомолекулярного поліетилену. На сайті ви також зможете замовити бронежилети, плитоноски, бронеплити (ДСТУ 8782:2018) та інше спорядження для військових. Перед випуском вся амуніція піддається лабораторним перевіркам, про що свідчать сертифікати якості та протоколи досліджень.