Корупційна кормушка: ІТ-фахівці виступають під Радою проти “Дія.Сіті” (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Марія Супрун
13:20 13.07.2021

Сьогодні, 13 липня, українські ІТ-спеціалісти вийшли під Верховну Раду на акцію протесту проти проекту Мінцифри “Дія.Сіті”. Головною причиною є відсутність довіри до ініціаторів проєкту.

Корупційна кормушка: ІТ-фахівці виступають під Радою проти “Дія.Сіті” (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Про це повідомляє кореспондент “ВК”. За словами організаторів мітингу, Міністерство цифрової трансформації вирішило трансформувати те, що працювало і розвивалось до нього й без нього — ІТ-галузь України. 

Основна вимога – відкликання або ветування відповідного законопроекту № 4303.

Реформатори вирішили перетворити її на “квітучий сад” (насправді ні) за допомогою так званого “особливого правового режиму “ДіяСіті”. Широке коло ІТ-фахівців не підтримали цю ідею від самого початку. Причин можна навести багато, але головною є відсутність довіри до ініціаторів проєкту. Маніпулювання фактами, нічим не підтверджені цілі, декларація нездійсненних досягнень та ціла низка правових недоліків у самому законопроєкті № 4303, який за висновком комітету не відповідає антикорупційному законодавству, стали вирішальними у висловленні недовіри серед ІТ-спільноти та у соціальних мережах“, – зазначають мітингувальники.

Під Радою ІТ-спільнота тримала у руках плакати з написами: “Дія.Сіті” – корупційна кормушка Мінцифри”, “Працює – не чіпай! Бо працюватиме..та десь в Польщі”, “4303 – останній крок до витоку мізків”, “Не робіть як Лукашенко”, “Дія.Сіті – податки злиті”, “Дія.Сіті створює кабальні умови для ІТ-фахівців”, “Я програміст – і я проти Дія.Сіті” та інші.

Водночас, ІТ-фахівці пропонують:

  • створювати зміни, залучаючи всі сторони — держава, бізнес, фахівці;
  • створити прозорі та недискримінаційні правила гри на ринку для всіх гравців, а не диференціювати ринок IT;
  • визначити статус ІТ-фахівців, ІТ-компаній, замовників ІТ-продуктів, не відокремлюючи ці статуси в окремий спец. режим.
  • чітко врегулювати моделі відносин «фахівець-компанія», «фахівець-клієнт», «компанія-клієнт», враховуючи сьогодення і існуючі моделі праці;
  • чітко врегулювати питання з авторським правом у ІТ-сфері;
  • захистити замовників ІТ-продуктів;
  • захистити права ІТ-фахівців;
  • захистити права ІТ-компаній.

Нагадаємо, сьогодні під Радою також зібрались тяжкохворі пацієнти. Вони просять народних обранців якнайшвидше проголосувати за законопроєкт про легалізацію медичного канабісу (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux