Карантин, день 608. Що таке “ковідна амністія” від МОЗ і чому вона не спрацює через український менталітет

Автор: Тетяна Сененко
08:15 10.11.2021

Запровадження в Україні “ковідної амністії”, яке вже розглядає МОЗ, не спрацює. Люди, які мають підроблені документи про вакцинацію, мають право зробити щеплення, однак запропонований механізм буде перешкодою для цього.

Карантин, день 608. Що таке “ковідна амністія” від МОЗ і чому вона не спрацює через український менталітет
Світлодіодне освітлення

Про це заявила завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна Чумаченко в ефірі каналу “Україна 24“.

“Тому що зізнатися, що у тебе підроблений сертифікат – це одне, а сказати, де ти його придбав, у кого – це трохи інше. Тому, думаю, це буде бар’єром, який багатьох людей буде зупиняти. Люди не підуть масово вакцинуватися з фальшивими паспортами, здаючи своїх співучасників. Було скоєно злочин – підробка”, – каже вона.

Українці не повірять, що проти них не будуть застосовувати санкції за підробку або покупку “документа”.

“Тут треба шукати додаткові механізми, щоб ці люди все-таки могли зробити щеплення. Потрібно придумати пом’якшувальні обставини, якщо людина нерозумно вчинила. Якщо говорити про амністію, то, можливо, її потрібно амністувати від відповідальності за те, що вона скоїла такий злочин”, – вважає експерт.

Нагадаємо, МОЗ анонсує можливість введення так званої “ковідної амністії”. Вона дозволить зробити щеплення від коронавірусу тим, хто раніше придбав підроблений сертифікат про вакцинацію, але прийшов до сімейного лікаря і зізнався у цьому.

Читайте також: Цифра дня. Скільки киян вже щепились проти COVID-19

До слова, у пунктах вакцинації у Києві та на Київщині консультанти “Дії” допомагають згенерувати COVID-сертифікати

 

Великий Київ у Google News

підписатися