Про це заявила завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна Чумаченко в ефірі каналу “Україна 24“.
“Тому що зізнатися, що у тебе підроблений сертифікат – це одне, а сказати, де ти його придбав, у кого – це трохи інше. Тому, думаю, це буде бар’єром, який багатьох людей буде зупиняти. Люди не підуть масово вакцинуватися з фальшивими паспортами, здаючи своїх співучасників. Було скоєно злочин – підробка”, – каже вона.
Українці не повірять, що проти них не будуть застосовувати санкції за підробку або покупку “документа”.
“Тут треба шукати додаткові механізми, щоб ці люди все-таки могли зробити щеплення. Потрібно придумати пом’якшувальні обставини, якщо людина нерозумно вчинила. Якщо говорити про амністію, то, можливо, її потрібно амністувати від відповідальності за те, що вона скоїла такий злочин”, – вважає експерт.
Нагадаємо, МОЗ анонсує можливість введення так званої “ковідної амністії”. Вона дозволить зробити щеплення від коронавірусу тим, хто раніше придбав підроблений сертифікат про вакцинацію, але прийшов до сімейного лікаря і зізнався у цьому.
Читайте також: Цифра дня. Скільки киян вже щепились проти COVID-19
До слова, у пунктах вакцинації у Києві та на Київщині консультанти “Дії” допомагають згенерувати COVID-сертифікати