Корінні кияни ще пам’ятають, як за холодильниками та люстрами їздили в “Киянку” на Печерську

13:18 13.04

На вулиці Мечнікова, 9 з 1966 року працював величезний магазин електричних товарів “Киянка”. Про нього навіть оголошували в підземці – щоб пасажири знали, де виходити.

Корінні кияни ще пам’ятають, як за холодильниками та люстрами їздили в “Киянку” на Печерську
Світлодіодне освітлення

Пасажири київського метро, під’їжджаючи до станції Мечникова (зараз Кловська), чули: “Станція Мечникова. Вихід до магазину “Киянка”. Було там все, що потрібно для дому – від товарів для ремонту в квартирі до електротоварів. Кажуть, що навіть після закриття магазину працював запасний вхід, куди приходили покупці забирати нишком залишки дефіцитних товарів. 

В 1990-их у Києві почали активно відкривати господарські ринки, возити електротехніку б/в з-за кордону, а великий маркет почав занепадати через відсутність достатньої кількості постачальників. 

Згодом, у  2006 році забудовник зробив з магазину скляний центр та назвав його з ностальгією: “Киянка Nova”. Однак конкурентного попиту на товари, подібно до того, який був у часи розквіту старої “Киянки” досягти не вдалося. Однак там і тепер продають меблі для саду і дому, а частину площ – здають під офіси. 

ст

За матеріалами Кирила Степанця та “Київ від минулого до майбутнього”.

Великий Київ у Google News

підписатися