Про це повідомляє пресслужба КСУ.
“Конституційний суд України ухвалив рішення у справі про повну назву релігійних організацій, дійшовши висновку, що зміни до статті 12 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” є конституційними”, – сказано в повідомленні.
Цей закон зобов’язав релігійні об’єднання відображати належність до релігійної організації (об’єднання) за межами України, до якої вона входить, шляхом обов’язкового відтворення у своїй назві повної статутної назви такої релігійної організації.
Також закон передбачає обмеження в умовах війни доступу священнослужителів, релігійних проповідників, наставників релігійних організацій, керівний центр якої знаходиться за межами України на території держави-агресора, у місця дислокації ЗСУ або інших військових формувань України.
Зазначається, що КСУ ухвалив рішення у справі про конституційне подання 49 нардепів. Вони хотіли уточнити, чи відповідають Конституції зміни до закону про свободу совісті щодо назви релігійних організацій, керівний центр яких знаходиться за межами України.
Ухвалюючи рішення, КСУ врахував висновки Європейського суду з прав людини, в яких зазначається:
“Сам факт того, що держава вимагає від релігійної організації, яка бажає бути зареєстрованою, взяти назву, яка унеможливлює введення в оману віруючих і суспільство в цілому і завдяки якому можливо його відрізняти від уже наявних організацій в принципі можна вважати виправданим обмеженням її права вільно вибирати свою назву“.
Зауважимо, ухвалений Радою у 2018 році закон, який неодноразово ставили під сумнів, передбачає, що релігійна організація, чий центр управління знаходиться у країні, визнаній агресором, зобов’язана вказувати це у своїй назві.
Читайте також: Парламентарі придумали власний сценарій звільнення Києво-Печерської лаври від промосковських служителів
Нагадаємо, священників Московського патріархату з нового року можуть не пустити до храмів Києво-Печерської лаври.