Комунальне протистояння: власник квартири отримує захмарні платіжки і 4 роки не платить за тепло

Автор: Галина Ворона
18:49 19.04.2021

Власник квартири у Дарницькому районі за 4 роки накопичив 150 тис. грн боргу за централізоване опалення, із них за цей сезон – 70 тис. грн. Суми у платіжках шокують: наприклад, у лютому за опалення нарахували 30 тис. грн. При цьому теплопостачальне підприємство стверджує, що нарахування коректні, а чоловік може знизити вартість опалення, встановивши квартирний лічильник тепла. Але він не робить цього та ігнорує можливість реструктуризації накопиченого боргу.

Комунальне протистояння: власник квартири отримує захмарні платіжки і 4 роки не платить за тепло

Про це розповіли у “Київтеплоенерго”.

За словами підприємства, боржник має квартиру площею 98,3 кв. м на проспекті Петра Григоренка, 26а, де майже всі майже всі власники помешкань (близько 260 квартир) встановили квартирні лічильники тепла.

Протягом останнього опалювального сезону власник квартири накопичив борг у розмірі 70 тис. грн: за грудень 2020 р. нарахування склали майже 20 тис. грн, за січень 2021 р. — понад 17 тис. грн, а за лютий 2021 р. — близько 30 тис. грн. З урахуванням накопиченого за попередні роки боргу, заборгованість за теплоння на сьогодні складає майже 150 тис. грн. Ще майже 80 тис. грн – це борги, що були сформовані за попередні опалювальні сезони. У 2019 році здійснювалась лише часткова епізодична оплата послуг опалення та гарячої води.

При цьому у “Київтеплоенерго” стверджують, що нарахування за опалення здійснені коректно і підстав для перерахунку немає. Якщо клієнт не розпочне погашення боргу, теплопостачальна компанія буде вимушена звернутися до суду, оскільки звернень щодо реструктуризації боргу від нього не надходило.

У “Київтеплоенерго” пояснили такі захмарні платіжки за тепло у боржника тим, що у даному будинку 94% квартир оснащені індивідуальними лічильниками тепла і квартири сплачують за спожите тепло за показаннями квартирних лічильників, до яких додаються витрати на опалення місць загального користування.

А 6% квартир, які не встановили індивідуальні прилади обліку, сплачують за методикою постанови КМУ № 630 п.12, тобто різницю між показаннями будинкового приладу і сумарними показаннями індивідуальних лічильників, а також витрати на опалення місць загального користування. Розподіл для окремої квартири здійснюється пропорційно до її опалювальної площі.

Причини виникнення різниці між будинковим та квартирними лічильниками різні, зокрема, невчасне подання сусідами показань власних лічильників, збільшення теплоспоживання за рахунок розширення опалювальної площі без погодження та відповідної документації, теплові втрати в будинку тощо. Тому спеціалісти “Київтеплоенерго” у таких випадках радять усім, без винятку, мешканцям оснастити свої квартири приладами обліку тепла та вчасно подавати показання.

Читайте також: Менше аварій і чудо-техніка для “лікування” труб. Яким був цей опалювальний сезон у Києві

Нагадаємо, кияни заборгували за житлово-комунальні послуги понад 8 млрд грн, із них за постачання тепла та гарячої води – 6 млрд 486 млн 200 тис. грн.

Великий Київ у Google News

підписатися