Комплектуючі для опалубки: складові елементи і їх призначення

17:51 02.07.2021

Комплектуючі для опалубки – елементи, що використовуються для її створення. Правильно підібрані компоненти – запорука якісної і міцної бетонної поверхні. Основні деталі в конструкції – щити. Їх збирають і надійно фіксують між собою.

Комплектуючі для опалубки: складові елементи і їх призначення

Комплектуючі для опалубки можуть використовуватися одноразово або експлуатувати багаторазово. Герметичність всієї опалубки забезпечують замки і стяжки, стійкість – підкоси, а якість поверхні – фанера. Якщо використовувати недостатня кількість елементів є ризик, що в підсумку вийде великий відсоток браку. Поверхня щитів повинна витримувати не тільки навантаження, а й бути стійкою до агресивного середовища.

Всі елементи повинні мати механізми, які запобігають мимовільне розкриття конструкції. Металеві деталі для каркаса виготовляють з чавуну і сталі. Щоб вони мали високу опірність до деформації, скоби і власники виготовляють методом кування. Для монтажу використовують кріплення, які утримують елементи, допоміжні деталі. 

Комплектуючі для установки і фіксації опалубки

Важливо вибирати комплектуючі одного виробника. Оскільки деталі різних брендів мають різний термін служби. При виході деталі одного виробника можна поміняти конкретний компонент, а не міняти весь комплект. Комплектуючі, використовувані в монолітному будівництві повинні забезпечити міцність, безпеку, швидкий монтаж і правильну геометрію конструкції.

Різновиди: 

  1. Стягнуті комплекти. Конструктивно вони складаються з стяжного гвинта, гайки, шайби. У деяких моделях може бути присутнім анкерні наконечники і трубки для гвинтів. Болти можуть бути діаметром 17 мм і довжиною від 80 см до 6 м. Ці компоненти забезпечують рівномірний перерозподіл навантаження, яка виникає від маси бетону.
  2. Підкоси. Ці додаткові елементи створюють підтримку для щитів. Вони дозволяють утримувати їх у вертикальному положенні. Монтуються вони за допомогою черевика. За допомогою підкосів можна регулювати і настроювати щити.
  3. Шахтний розпір. Це труба з гвинтовими парами, обертаючи ручки можна змінювати довжину і тиск, який розпір надає на стінки опалубки.

Комплектуючі для з’єднання щитів

Для з’єднання щитів використовують фланцеві гайки, гвинти, замки. Вони також вирівнюють щити. Стягнуті гвинти використовують для всіх типів опалубних систем. Їх вибирають за формою. Бувають універсальні, клинові, гвинтові. Залежно від матеріалу бувають сталеві, чавунні замки. Незважаючи на різні методи кріплення, вони виконують однакову задачу. Шкворни – ще один компонент. Ці арматурні прути використовують для з’єднання щитів. Щоб вирівняти кутові конструкції, використовують балки. Довжина їх сягає 450 см. Листи фанери забезпечують гладкість монолітної поверхні. Вони повинні бути стійкі до навантажень і вологи.

Комплектуючі для опалубки перекриттів

До комплектуючих для перекриттів відносяться триноги для опалубки. Їх призначення – бути опорою для телескопічної стійки. Колони доповнюють двотавровими балками, унівілкі, листами з фанери, опорами. Від якості та надійності кріплень залежить герметичність, міцність опалубки. Для захисту опалубки від атмосферних опадів використовують допоміжні елементи. Це мастила, полотнища, пологи з брезенту. Щоб розчин не забивався в трубки їх закривають фіксаторами. Кожен гвинт і болт має велике значення. Виготовляються комплектуючі згідно зі стандартами. Головними критеріями, які визначають якість деталей є марка, сорт сировини, тип покриття елементів.

Великий Київ у Google News

підписатися