Компанію, відповідальну за фінансування ЖК “Укрбуд”, зобов’язали повернути 3,7 млрд грн

13:37 05.05.2023

ТОВ “Фінансова компанія “Житло-Капітал”, яка є управителем фондів фінансування будівництва об’єктів корпорації “Укрбуд”, має повернути на рахунки в українських банках понад 3,7 млрд грн.

Компанію, відповідальну за фінансування ЖК “Укрбуд”, зобов’язали повернути 3,7 млрд грн
Світлодіодне освітлення

Відповідне розпорядження №49-ДУМ видане 14 квітня 2023 року Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до законодавства, компанії, які займаються професійною діяльністю з управління майном для фінансування об’єктів будівництва або здійснення операцій з нерухомістю, мають зберігати кошти оперативного резерву, сформованого за рахунок залучених в управління коштів, на банківських рахунках.

У розпорядженні йдеться, що ТОВ “ФК “Житло-Капітал”, є яка є управителем фондів фінансування будівництва об’єктів корпорації “Укрбуд”, передала кошти свого оперативного резерву до ТОВ “Каса народної допомоги”, яка є небанківською установою. Відповідно, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку вимагає від “Житло-Капітал” “розміщення всіх коштів оперативного резерву фондів фінансування будівництва у сумі 3,7 млрд грн на вкладних рахунках у банках”.

За даними українських журналістів, ТОВ “Каса народної допомоги”  пов’язане з власником компанії “Укрбуд” Максимом Микитасем. У 2016 році дане ТОВ кредитував покупку житла в “Укрбуд”.

Для ТОВ “ФК “Житло-Капітал” це вже не перше “зникнення” коштів. У 2020 році Товариство вже відкликало свідоцтва про участь у фонді фінансування будівництва житлового комплексу “Genesis”, фактично залишаючи людей і без грошей, і без майбутнього житла.

Як повідомлялось раніше, Максим Микитась є обвинуваченими у корупційній схемі з квартирами для Національної гвардії України на понад 81 млн грн. Згодом Максиму Микитасю також повідомили про підозру у викраденні людини та вимаганні. Наприкінці 2022 року Микитася викрили  у спробі підкупу за 22 мільйони євро мера Дніпра.

Великий Київ у Google News

підписатися