Комітет представив проєкт закону про зброю, який рекомендують прийняти за основу у парламенті

15:28 21.01

Комітет з правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді підтримати за основу законопроєкт про обіг цивільної вогнепальної зброї.

Комітет представив проєкт закону про зброю, який рекомендують прийняти за основу у парламенті

Про це повідомили у пресслужбі парламенту.

За результатами внутрішнього голосування більшість членів Комітету рекомендують Верховній раді прийняти за основу законопроєкт №4335, який регламентує цивільний обіг вогнепальної зброї та боєприпасів. 

Україна – єдина в Європі країна, яка досі не має закону про обіг зброї”, – наголосив один з авторів законопроєкту Олександр Дануца.

За його словами, законопроект протягом року готувався Робочою групою та є компромісним рішенням у цьому питанні. Комітет пропонує запровадити обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї. Також будуть впроваджені курси з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та її застосування.

Згідно з документом, право на користування зброєю можуть отримати особи, які:

  • не мають медичних протипоказань;
  • не мають судимості, що погашена чи знята у встановленому законом порядку;
  • не притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року за статтями 130, 172, 172, 173, 173, 173, 174, 183, 184, 185, 186, 186, 187, 190-195, 203, 203, 204, 204-204;

Зауважимо, що законопроєкт також регламентує створення Єдиного державного реєстру цивільної зброї та обґрунтовує засади його введення. Окрім того, документ встановлює особливості ведення діяльності стрілецьких тирів і стрільбищ.

Нагадаємо, що Муніципальна охорона вперше для своїх співробітників закупила трамватичну зброю на суму в 2 млн грн

 

Великий Київ у Google News

підписатися