Комарницькому допомогли втекти з Києва закордон правоохоронці – слідство

Денису Комарницькому, колишньому депутату Київради, якого ще називають “смотрящім за Києвом”, допомогли виїхати зі столиці закордон група правоохоронців. Втеча відбулася всередині лютого цього року. Деталі стало відомо в ході слідчих дій.

За даними співрозмовників Української правди, серед правоохоронців, які допомагали у втечі Комарницького, були чотири людини з посвідченнями СБУ, два співробітники Управління стратегічних розслідувань Закарпатської області та один місцевий депутат.

“10.02.2025 близько 18-ї години у месенджері “Сігнал” мені зателефонував мій товариш Комарницький Д.С. та повідомив мене про необхідність вибути у західному напрямку країни у зв’язку з проблемами, пов’язаними з кримінальним переслідуванням НАБУ”, – це цитата Юрія Довгаленка, який кілька днів тому на допиті в СБУ визнав, що організовував законспірований виїзд.

Згодом Комарницький повідомив Довгаленка, що він в подальшому бажає перетнути державний кордон України для переховування, свідчить Юрій:

“Також Комарницький повідомив, що всі дії по його перевезенню на захід України необхідно виконати якнайшвидше, допоки його офіційно не оголосять у розшук”.

Так, на Закарпатті, Довгаленко представився поліцейським співробітником СБУ та показав службове посвідчення позаштатного працівника оперативного підрозділу Служби безпеки України. 

Везли Комарницького на камуфльованому автомобілі, який мав не викликати підозр у поліцейських та прикордонників.

Згодом журналістам-розслідувачам з УП  вдалося знайти Комарницького у Відні (Австрія) і тим самим довести, що фігурант однієї з найгучніших справ цього року втік з країни

Нагадаємо, 6 лютого 2025 року НАБУ та САП провели операцію “Чисте місто” для викриття причетних столичних посадовців до корупції в земельній та бюджетній сферах міста.

За даними слідства, учасники схеми знаходили перспективні земельні ділянки та реєстрували на підконтрольних осіб право власності на споруди, яких там ніколи не існувало. Надалі до міськради подавали заяви про надання права власності для обслуговування цих споруд, що давало змогу уникати торгів.

Серед підозрюваних: ексдепутат Київради Денис Комарницький, заступник голови КМДА Петро Оленич, голова комісії з земельних питань Михайло Терентьєв, член комісії Олена Марченко.

Загалом десятеро людей отримали підозру у справі про земельну корупцію. Семеро з них були затримані. У НАБУ повідомляли, що ймовірного керівника злочинної організації Дениса Комарницького оголошували в розшук в Україні.

Деталі розслідування УП дивіться за посиланням.