Командир “Азову” Денис Прокопенко вийшов на зв’язок

Автор: Володимир Хлєбников
12:40 25.05

Командир полку Національної гвардії “Азов” Денис Прокопенко (Редіс) зателефонував своїй дружині Катерині. Жінка отримала інформацію, що росіяни утримують українських бійців у задовільних умовах.

Командир “Азову” Денис Прокопенко вийшов на зв’язок

Про це сама Катерина Прокопенко розповіла в коментарі The Guardian.

Після виходу з заводу “Азовсталь” у Маріуполі Прокопенко зміг зателефонувати своїй дружині Катерині. Втім, чи міг “азовець” говорити вільно, невідомо.

Він сказав, що у нього все добре, і запитав, як я. Я чула з інших джерел, що умови більш-менш задовільні. Їх годують, дають воду. Умови відповідають вимогам, і за цей короткий період вони не зазнали насильства. Що буде далі, ми, звісно, не знаємо, але на даний момент є треті сторони – ООН і Червоний Хрест – які контролюють ситуацію“, – сказала дружина військового.

За наявною інформацією, більшість поранених бійців “Азову” росіяни утримують у в’язниці в селі Оленівка на території самопроголошеної “ДНР”, а менша група важкопоранених бійців перебуває в лікарні міста Новоазовськ – також на окупованій частині Донецької області.

Прокопенко повідомила, що, наскільки їй відомо, нікого з маріупольських бійців до Росії не вивозили.

Читайте також: У Маріуполі окупанти вимагають гроші за перепоховання людей

За даними The Guardian, щонайменше 1000 українських бійців, у тому числі членів батальйону “Азов”, минулого тижня були вивезені на територію, яку контролює Росія, після чого російські війська захопили металургійний завод “Азовсталь” у Маріуполі.

Раніше єдині новини про умови перебування захисників Маріуполя надходили від росіян. Міжнародний комітет Червоного Хреста, який займається моніторингом умов утримання військовополонених, не коментував ситуацію.

Агресія Росії спричинила у Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Загарбники бомбили беззбройних мешканців, об’єкти цивільної інфраструктури, блокували гуманітарну допомогу. Місто практично зруйновано – і житлові будинки, і школи, і лікарні, і підприємства. Маріуполь позбавлений нормального енерго-, водо- та газопостачання. Жертви серед цивільних вимірюються десятками тисяч.

Читайте також: На “Азовсталі” підірвалися на міні четверо російських саперів

Великий Київ у Google News

підписатися