Прокуратура вимагала для церковнослужителя тримання під вартою або заставу у розмірі 60 млн гривень.
Своє клопотання сторона обвинувачення аргументує тим, що у митрополита (без урахування банківських активів) є рухоме та нерухоме майно саме на таку суму.
З квітня колишній намісник Києво-Печерської лаври перебував під домашнім арештом. Підстава зміни запобіжного заходу — порушення одного з обов’язків, які наклав слідчий суддя. Зокрема, Павло спілкувався з одним зі свідків у кримінальній справі.
Адвокат митрополита Олег Поваляєв подав клопотання, щоб запросити цього свідка та допитати у судовому порядку. Втім, клопотання залишили на кінець розгляду справи.
Прокурор у справі Євген Завістовський заявив, що Павло знав про заборону спілкуватись з тим свідком, адже ознайомився з протоколами.
Прокурор Євген Завістовський просить змінити запобіжний захід з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою до 1 вересня 2023 року. Таким чином хочуть зменшити ризики, зокрема, запобігти спілкуванню зі свідками.
Павло, виступаючи в суді, заявив, що “ніколи в житті не був на стороні агресора” і “ніколи не підтримував Путіна”.
Напередодні, 13 липня, екснастоятелю Києво-Печерської лаври 13 липня оголосили нову підозру за двома статтями Кримінального кодексу: “заперечення збройної агресії РФ” і “порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно”.