Колишній полонений український боєць виграв позов проти Росії

Автор: Марина Максенко
19:49 21.05

Колишній військовополонений, учасник бойових дій Володимир Фоміцький виграв суд проти Росії. Позов бійця задовольнив Довгинцівський районний суд Кривого Рогу.

Колишній полонений український боєць виграв позов проти Росії Фото: Volodymyr Fomitskiy / Facebook

Про це повідомив його адвокат Дмитро Чернеш у коментарі «Радіо Свобода».

Суд вирішив стягнути з Росії та акціонерного товариства “Міжнародний резервний банк” (колишній “Сбербанк”) на користь Фоміцького один мільйон гривень компенсації моральної шкоди.

Рішення суду вже набуло чинності, позивач отримав на руки відповідний документ. Термін апеляції минув.

“Тепер будем реалізовувати рішення суду на практиці. Виконавчі органи мають забезпечити виконання цього рішення, де б ці гроші не лежали, навіть по світу”, — сказав Чернеш.

За його словами, механізмів цілком достатньо. І додав, що тепер цим же шляхом може йти будь-який громадянин України, який постраждав від агресії Росії.

Довідка: Учасник бойових дій на Донбасі Володимир Фоміцький із Кривого Рогу — доброволець батальйону “Кривбас”. Як він розповів, його взяли в полон російські силовики при виході з “Іловайського котла” 2014 року.

Він пробув у заручниках російсько-окупаційних сил 10 днів. Після звільнення Фоміцького визнали непридатним до військової служби.

Експолонений вирішив позиватися до держави Росії в особі її посольства в Україні, і до російського банку, який може виплатити кошти. Судовий розгляд тривав майже два роки. Позов до Росії він також спрямував до Європейського суду з прав людини.

Великий Київ у Google News

підписатися