Колядки, різдвяні співи, водіння Кози. У Києві показали, як потрібно святкувати Різдво

16:22 07.01

В Національному музеї народної архітектури та побуту (Музей просто неба “Пирогово”) сьогодні влаштували традиційні різвяні гуляння – з колядками, вертепом, обрядом водіння Кози, зірками, дідухами та павуками. Щоб побачити святкове дійство, до музею приїхали гості з усієї країни і навіть іноземні гості.

Колядки, різдвяні співи, водіння Кози. У Києві показали, як потрібно святкувати Різдво Фото: Суспільне

Погода цього року не підвела: за ніч дороги сільських вулиць у музеї приморозило і вкрило сніжком, тож усюди панувала справжня святкова атмосфера.

А створювали її близько десятка колективів з областей України. Ватаги гуртів з дорослими і малими колядниками у народному вбранні із різдвяними зірками та вертепними дійствами показували гостям, як раніше колядники та вертепи із зірками ходили хатами та як їх варто приймати.

Вулиці музею, як у справжньому селі, наповнились “живими” звуками: раз по раз лунали колядки, привітання та святкові співи.

В одній із хат для відвідувачів приготували головні традиційні атрибути українського Різдва – дідухи та павуки.

Також гості музею мали змогу почути автентичні колядки з різних куточків України, познайомитись з обрядом водіння Кози, дізнатись про особливості традиційного атрибуту українського Різдва — дідуха.

Нагадаємо, Музей Києва запрошує на виставку “Різдвяні історії Києва”, яка занурить в особливу атмосферу зимових святкувань у Києві минулих століть.

Великий Київ у Google News

підписатися