Коли виробляється гормон щастя, коли гормон краси та вічної молодості – поради щодо сну від фахівців госпіталя

23:44 15.09.2023

Медики розповіли про те, коли більше спати немає сенсу, цінність подальшого сну = 0, а значить це марна трата життя.

Коли виробляється гормон щастя, коли гормон краси та вічної молодості – поради щодо сну від фахівців госпіталя

Про це розповіли в Київському міському клінічному госпіталі ветеранів війни.

Відтак, календар-годинник сну та гормонів виглядає так:

Встаючи до 6:00 ранку виробляється серотонін – гормон щастя.

6:00 – піднімається рівень кортизолу – гормон, який готує наш організм до активного неспання!

Наразі максимально включена логіка. Саме час записати плани на день і ухвалити рішення, воно буде. Випиваючи 500 мл води вранці і роблячи зарядку, вимиваються гормони стресу!

 7:00 – припиняє вироблятися мелатонін, звільняючи місце статевим гормонам. Більше спати немає сенсу, цінність подальшого сну = 0, а значить це марна трата життя.

 8:00 – на арені статеві гормони. Вони ж стероїди – гормони, які формують наш м’язовий каркас. Саме час для зарядки, гімнастики, спорт залу та розмноження!

 10:00 – 14:00 пік ДГЕА – нейрогормона, що відповідає за пам’ять, увагу та запам’ятовування. Найкращий час для розумової діяльності

 14:00 – 16:00 – відчувши різку сонливість у цей час, не відмовте собі в задоволення поспати 20 хвилин! Це пік гормону зростання  – гормону краси та вічної молодості. І, бажано, після цього сну розминка, т.к. гормон зростання відповідає за кількість м’язової тканини.

16.00 – 17.30 – друга хвиля вироблення кортизолу, знову оптимальний час для занять спортом.

 з 18:00 – починає знижуватися кортизол. Ухвалення важливих рішень варто скасувати. Спорт протипоказаний, т.к. живлення м’язів буде дуже скрутним.

21:00 – починає вироблятися мелатонін. Знижуючи температура тіла, нам хочеться тепла та турботи від близьких. Саме час для сімейних обіймань! Тільки має бути повна темрява, для найкращого рівня цього гормону, якщо ми лягли в ліжко і дивимся в гаджет, ніякий мелатонін не виробиться, тому що очі бачуть яскраве біле світло. А от книжку почитати можна.

 22:00 – гіпофіз виділяє опіоїдні гормони, що мають наркотичну дію – це ендорфін. Заснувши у цей час, сон супроводжуватиметься найприємнішими відчуттями. Денний стрес позаду, організм готовий до перезавантаження. Цінність сну з 22:00 до 4:00 – максимальна. Відсутність сну тим часом – фатально.

 2:00 – за роботу приймається гормон зростання – гормон краси та вічної молодості. Завдяки йому діти “літають уві сні”, а дорослі залишаються молодими, красивими, з міцними кістками та якісною мускулатурою!

Відомо,  київські лікарі трансплантували однорічному хлопчику кістковий мозок від донора з США .

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин