Про це заявив генеральний директор «Київводоканалу» Дмитро Новицький під час прес-заходу на водопровідній насосній станції «Мінська», де було продемонстроване нове обладнання з виробництва гіпохлориту.
Насосна станція «Мінська» – вже тринадцята з чотирнадцяти діючих артезіанських водопровідних насосних станцій, що переведені на нову технологію знезараження води за допомогою гіпохлориту натрію.
Вода, яка надходитиме в мережу, буде мати стабільно високу якість і покращені органолептичні властивості, зокрема, не матиме запаху хлору”, – розповів Дмитро Новицький.
Разом з тим він зауважив, що запаху хлору у воді не варто боятися. Поки ще 90% киян споживають воду, що знезаражується саме за допомогою хлору, тож такий запах є гарантією того, що вода знезаражена і безпечна для вживання.
Гіпохлорит для знезараження води виробляється зі звичайної солі, яка методом електролізу розщеплюється на гіпохлорит та водень. Система спроектована таким чином, щоб мінімізувати участь людини у небезпечних процесах зі шкідливими речовинами. Нове обладнання гарантує точність дозування, оптимальне використання електроенергії та реагентів, високу якість води та безпеку для персоналу станції.
Невдовзі і Дніпровська станція відмовиться від використання рідкого хлору і перейде на більш сучасний і безпечний реагент – діоксид хлору.
Обладнання вже змонтоване, але у зв’язку з коронавірусом, на жаль, роботи із запуску були призупинені. Очікуємо приїзду закордонних фахівців наприкінці червня, а тоді зможемо розпочати пусконалагоджувальні роботи і протягом місяця ми запустимо це обладнання”, – зазначив Новицький.
Після цього «Київводоканал» перейде до модернізації Деснянської водопровідної станції, яка постачає 65% води місту, та підбору оптимальної технології знезараження деснянської води. На нову технологію на Деснянській станції планують перейти протягом двох років.
Читайте також: Не дозволимо підвищувати тарифи на воду – Кличко
Нагадаємо, минулого року Київ оголосив про наміри відмовитись від хлорування води.