Коли важлива кожна хвилина: на Київщині будуть рятувати “тяжких” хворих за допомогою гелікоптерів

Автор: Галина Ворона
20:58 12.06.2021

Незабаром на Київщині стартує пілотний проєкт з аеромедичної евакуації. Він передбачає транспортування “тяжких” пацієнтів в медзаклади з будь-якого, навіть найвіддаленішого куточка країни, медичним гелікоптером, що оснащений забезпечений реанімаційним медичним обладнанням вищого класу.

Коли важлива кожна хвилина: на Київщині будуть рятувати “тяжких” хворих за допомогою гелікоптерів
Світлодіодне освітлення

Про це розповіли у Київській обласній раді.

Отримати допомогу зможуть постраждалі з тяжкими травмами в ДТП, з опіками чи ураженням струмом, при інсультах та інфарктах, гіпертонічних кризах, проникаючих пораненнях тіла та різного роду складних травмах. Також здійснюватиметься транспортування донорських органів для трансплантації.

За словами профільної заступниці голови Київської обласної ради Тетяни Семенової, Київщина гостро потребує спеціальних реанімобілів для перевезення недоношених немовлят з критично низькою вагою до двох дитячих обласних лікарень, що розташовані у Боярці та Білій Церкві. Тому, гелікоптер стане як раз у нагоді. Адже за статистикою, доправлення таких дітей з громад області, відбувається фактично 365 разів на рік.

У рамках цього проекту Київська обласна рада фінансуватиме витратні матеріали, медикаменти і зарплату бригад лікарів. Витрати на обслуговування гелікоптера, пальне та оренду бази розташування бере на себе Міністерство охорони здоров’я та Міністерство внутрішніх справ України. Гелікоптер також надає МВС.

Лікарі, що надаватимуть аеромедичну допомогу, вже пройшли навчання, сформовані бригади, які складаються з лікаря та фельдшера. До кінця 2021 року проект працюватиме в пілотному режимі. За цей час його мають вдосконалити.

Сам вертоліт – французького виробництва, нині знаходиться у Жулянах і готується до перших польотів. Він буде забезпечений реанімаційним медичним обладнанням вищого класу.

Точна дата запуску проєкту поки що не повідомляється.

Нагадаємо, аеромедична евакуація – це спільний проєкт Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ. На його реалізацію кожне відомство запланувало до кінця року витратити по 15 млн грн. Окрім Київщини, до пілотного проєкту увійшла Львівська область.

Великий Київ у Google News

підписатися